Google’da bir web sitesi üst sıralama da yer alma sürecinin nasıl olduğunu anlamak profesyonel bir SEO da en iyi çalışmaları, doğru yapmayı sağlayan en iyi kriteri ve ilk adımı kavramaktır. Başarılı bir SEO sürecinin arkasında sağlam temellere dayanan doğru stratejinin geliştirilmiş olmasıdır. SEO sürecini kavramak için ne olduğunu irdelemek ve hangi ihtiyaçlarımıza yanıt verdiğini iyi bilmek gereklidir. Aksi takdirde sürecin getirdiği iş yükü ve beklentiler müşterileri ve SEO ile uğraşan kişilerde hayal kırıklığı yaratabilmektedir.

Arama motorlarının içerikleri anlaması, tarama yapması, sunması ve dizine eklemesinin nasıl olduğunu bilmek, bize arama motoru optimizasyonu için iyi bir kullanıcı deneyimi performansını, en iyi organik arama sonucu için gerekliliğini göstermektedir.

Daha fazla bilgi: SEO Çalışması İyi, Doğal ve Etkili Nasıl Yapılır?

1

Site Analizi

Web sitesi Site içi ve site dışı temel optimizasyon kuralları, bağlantı profili kapsamlı incelenir, eksikler tespit edilir ve raporlanır. Site içi analiz ve Site dışı analizin düzenli yapılması site üzerinde denetimli kontrolü sağlar.  Seobil: SEO Analiz ile Profesyonel, Raporlama ve Çözümler Sunar.

  • Teknik Analiz

Site tasarımı, içerik kontrolü, mobil, site performansı ve mimari yapı derinlemesine tespiti ve optimize hale getirilmesine yönelik analiz çalışmalarıdır. Teknik analiz sonrası düzeltilen hatalar, sitelerin arama sonuçlarında çok daha iyi sonuçlar almasını doğrudan sağlar.

  • Rekabet Analizi

İnternet’te web siteleri daha verimli performans göstermesi için sektörü ile alakalı sitelerin çalışmaları incelenir. Rakip sitelerin yapacağı çalışmalar ön görülerek Google’da ilk indeks alınması için doğru stratejiyi, rekabet analiz hizmetleri ile ortaya çıkarır.

2

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime gücü ne kadar fazla ise siteye gelen yeni misafir ziyaretçi oranı o kadar fazla olur. Bu sayede organik trafik artışı sağlayan içerikler kullanıcılar için daha yararlı hale gelir. Anahtar kelimelerin çokluğu siteye en iyi sıralama gücü ve etkili trafik getirir.

  • Hedef Kitle

Site hizmet amacı hedeflenen kitle ile tam eşleştirme için doğru hedef kitle ve demografik yapı iyi bir tespitle en iyi hedefleme belirlenir.

  • Kullanıcı Dostu Seçilim

Arama hacmi yüksek kelimeler ziyaretçiler tarafından daha fazla aranır. Bu kelimeleri seçmek ziyaretçileri aradıklarını sitede bulmasını sağlar.

  • Trend Topic Belirleme

Kullanıcılar dönemsel olarak en çok aradıkları konuları, ön gören gündemi yakalayan güncel içerik çalışmalarını içerir.

3

Denetim

Siteler süreli değişim göstererek gelişmekte ve eşzamanlı, çift yönlü olarak sitelerin düzenli yapılandırılmasıdır. İyi site denetimi en doğru çalışmalar yapıldığı zaman sıralar düzenli yükseliş göstermektedir. Seobil: SEO Denetimi Nasıl Yapılır? Sayfamızı inceleyerek kolay bir denetim için neler gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz.

4

Tanıtım

Dijital pazarlama sayesinde siteler markalaşarak daha fazla organik ziyaretçiyi sayfalarına davet etmesi ve marka bilinirliği hedeflenmektedir. İyi yapılan reklamlar en iyi tanıtım performansını siteye Web’de sağlar.

5

Raporlama

Düzenli belirlenen periyotla sitenin tüm raporlama işlemleri hazırlanır. Bu raporlar ile yeni SEO strateji kararları alınır.