SEO Eğitimi: Kapsamlı SEO Temel Bilgileri

SEO Eğitimi: Kapsamlı SEO Temel Bilgileri2021-04-02T21:29:58+00:00

SEO Eğitimi, Web sitenizi üzerindeki temel SEO değişikliklerini rahatça uygulayabilmeniz için temel SEO bilgilerini kullanıcılara yalın, sade bir anlatımla işlenmesidir. Bazı konulara kapsamlı olarak girdiğimiz SEO eğitimi içerikleri dikkatli bir şekilde okumanız öneririz. Oluşturduğumuz yazımız kendi arama motoru optimizasyonunu gerçekleştirmek isteyen web yöneticilerine yardımcı olması için geliştirdik.

SEO Eğitimi

Burada değineceğimiz SEO eğitiminin ayrıntılarında teknik bir geçmişi olmayan kişiler tarafından da rahatça kullanabilecekleri şekilde hazırladık. İçerik yönetim sistemlerini kullanan kullanıcılar (WordPress, Joomla, Opencart vb. birçok içerik yönetim sistemleri) tarafından rahatlıkla çözüm üretebilir. Bir miktar teknik yeterlilik gerektiren bazı bölümlerimizde mevcuttur. Eksik kaldığımızı düşündüğünüz noktaları bize bildirmekten lütfen çekinmeyiniz. Aklınıza takılan sorularla ilgili bizimle yazışabilirsiniz.

»

Site İçi Optimizasyon

Site içi arama motoru optimizasyonu, SEO uzmanlarının dış etkenler olmadan uyguladıkları değişiklikleri ve modifikasyonları Web sitesi yöneticilerinin de yapabileceği SEO etkilerini ifade eder. Site içi SEO optimizasyonu temel kısımları şu şekildedir.

»

Site Dışı Optimizasyon

Site dışı optimizasyon, optimizesi yapılmış web sitenizin dışında yapılan herhangi bir arama motoru optimizasyonunu ifade etmektedir. Temel mantık nitelikli bağlantılar geliştirip web siteniz ile arasında köprüler kurmaktır.

»

Tasarım & Mimari Optimizasyon

Bu bölümdeki bilgiler teknik SEO olarak nitelendirmekteyiz.  Web sitelerinin arama motorları tarafından genel olarak verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacak çalışmalardır. Organik arama motoru sıralaması alabilmekte için birçok teknik SEO sorunları çözümlemesi gerekmektedir. Başarılı bir SEO çalışmasının en büyük sırrı iyi gerçekleştirilmiş teknik SEO hizmeti olmaktadır.

Tasarım, Mimari SEO Optimizasyonu Eğitimi
»

İçerik & Yapı Optimizasyonu

İçerik optimizasyonu, arama motorları başarı için ele almak eksik olmaktadır. Bu noktada gerçekleştirilecek çalışmalar web sitenize gelen ziyaretçiler için özenle tasarlanmış olmalıdır. Güncel, yeni ve Yüksek kaliteli İçerikler geliştirilmesi ve mevcut içeriklerin yeni baştan yenilenmesi, iyileştirilmesi ve tekrardan yayınlanması ile güncelliğinin korunmasıdır.

»

Web Sitesi & Sunucu Optimizasyonu

Teknik SEO, sunucu optimizasyonu ile web sitesi hızını arttırmak için eş güdümlü olarak çalışmaktadır. Özellikle bu noktada ne kadar iyi bir server dengesi rekabet içerisinde olan Web siteleri sıralama açısından büyük önem taşımaktadır.

Sunucu SEO Optimizasyonu Eğitimi
»

Evrensel Arama

Evrensel Arama, (SERP) arama motoru sonuç sayfalarında artan arama çeşitliliği içerisinde tanıtımını ifade eder. Bu çeşitlilik içerisinde görseller, videolar, işletme listeleri ve haberler gibi zengin snippet’ler gibi farklı öğeler yer almaktadır.

Evrensel Arama SEO Optimizasyonu Eğitimi
  • Görseller

  • Videolar

  • Yerel İşletme Listeleri

  • Google Haberleri

»

SEO Alan adı üzerinden Takipler

Web sitesi üzerinden trafiğinizi izleme alacağınız önlemler için temel oluşturur. Başarılı bir SEO için sitenize gelen trafiğin incelenmesi ve kullanıcı deneyimi ile sitenizde gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmelisiniz. Her İnternet sitesi kullanıcısının kullanmasında fayda gördüğümüz Google analitik tavsiyemiz arasındadır.

Site İzleme, SEO Takip Eğitimi
  • İzleme & Analytics

Sıkça Sorulan Sorular

Site İçi SEO ile Site dışı SEO arasındaki fark nedir?2020-08-11T21:16:04+00:00

Site İçi SEO teknikleri: Temelde aşağıdaki gibi sayfa öğelerini optimize etmek sitenizin iç SEO sunu başarmanız demektir. Başlıca düzenlemeler; Sayfa başlığı, Sayfa açıklaması, Kanonik (canonical) URL, Grafik Etiketlerini Aç, Sayfa Başlıkları ve Alt Başlıklar, Paragraf Metni, Alt Resim, Etiketleri, Site içi bağlantılar.

Site dışı SEO teknikleri: Temel olarak aşağıdaki yöntemlerle derinlemesine çalışmalar ile SEO başarıları elde edilmektedir. Başlıca düzenlemeler; Geri bildirim (backlink) Link Oluşturma , bloglama, Sosyal medya, Basın Bülteni Gönderimi.

Site Dışı (off page) SEO Nedir?2021-03-21T16:45:24+00:00

Sosyal Ağ Siteleri : İşletme sayfanızı oluşturabileceğiniz ve sitenizin SEO’sunu iyileştirmek için benzer görevleri yerine getirebileceğiniz sosyal paylaşım platformları; Facebook, LinkedIn, Twitter vb. Gibi birçok sosyal medya sitesi bulunmaktadır.

Bloglama : Web siteniz, ürününüz veya hizmetiniz için bir blog oluşturmalısınız. En çok kullanılan blog dizinlerine ve blog arama motorlarına gönderebilirsiniz.
Forum Kullanımı: Sitenizle ilgili İnternet’teki forumları bulabilir ve konulara cevap vererek, soru oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar için tavsiye vererek ve daha birçok kullanıcı ile etkileşime girebilirsiniz.
Sosyal Yer İmleme : Blog yayınlarınızı ve sayfalarınızı Digg, Delicious, Reddit, Medium Gibi alakalı ve popüler yer işaretleme sitelerine gönderebilirsiniz.
Bağlantı kurma : Rakiplerinizi atlamak ve sıranızı iyileştirmek için sitenize dış bağlantılar kurabilirsiniz.
Basın Bülteni Gönderimi : Yetkin geri bildirimleri almak ve bilgileri halka duyurmak için basın bültenini çeşitli medya ağlarında dağıtılmasıdır. Anahtar kelimeler için sitenizi ilk sayfaya getirebilir.

Site İçi (on page) SEO Nedir?2021-03-21T16:45:38+00:00

Web sitesi içerisindeki tüm sayfaları Google arama motoru için uyumlu hale getirilmesidir. Uyumlu hale gelen Web sitesi, arama motoru sonuçlarında sıralama kazanmaya başlamaktadır. Site içi optimizasyon, bir sayfanın hem içeriğini hem de HTML kaynak kodu ile Teknik çalışmalar yapılır. Tüm sayfalar üzerinde; Title, Meta Description, Tags, URL yapısı, Gövde Etiketleri (h1,h2,h3,h4,h5), Anahtar kelime yoğunluğu, Görseller, İç linkler üzerinde profesyonel düzenlemeler gerçekleştirilmesidir.

Kimler SEO Eğitimi Almalı?2021-03-21T16:47:26+00:00

SEO eğitimi alan internet sitesi işletmecileri profesyonel SEO hizmeti desteği için gerekli altyapıları oluşturabilmektedir. İçerik yönetim sistemi kullanan kullanıcıların hızlı verim elde edebilmesi için düzenlemeleri kolayca yapabilmesi hedeflenmektedir. Daha karmaşık sistemleri kullanan kullanıcılar siteleri üzerinde Optimizasyonu nasıl yapacakları konusunda fikir sahibi olmalarını sağlamaktadır. SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir.

Web sitelerini Arama Motorlarında iyi bir şekilde sıralaması için optimize etme teknikleri ile kullanıcıların SEO Eğitimi ile çalışmalara dahil edilmesi sağlanır.

Seobil SEO eğitimi

Siyah ve beyaz SEO teknikleri, arama motorunun nasıl çalıştığı, SEO pazar araştırması, içerik araştırması, Site içi Optimizasyon teknikleri, Site dışı Optimizasyonu teknikleri, Sosyal Medya Optimizasyonu, SEO Araçları vb. Gibi Arama Motoru Optimizasyonu konularının tümünü içerir. SEO eğitimi web sitesi olan herkes tarafından üzerine düşülmelidir.

SEO Eğitimi Nedir?2021-03-21T16:47:45+00:00

SEO eğitimi, İnternet sitesi kullanıcılarının temel ve gelişmiş kavramları öğretici bir dille anlamamızı sağlayan derslerden ibarettir. SEO eğitimimiz yeni başlayanlar ve profesyoneller için SEO dersleri adı altında bir araya getirilmiştir. Kullanıcıların temel SEO eğitimi bilgilerini edinerek basit değişiklikleri sitelerinde uygulamalarına olanak sağlar. Strateji geliştirmenize yardımcı olacaktır. Nasıl bir SEO çalışması yapmanız gerektiğine dair fikir edinmenizi sağlayacaktır.