Anasayfa > Mobil SEO

Mobil SEO

MOBİL SEO
Mobil SEO sizi arama motorlarında en ön sıraya taşır

Mobil SEO ile Tablet, akıllı telefon gibi cihazlar için sitenize optimizasyon sağlayın.

2015 senesinin mayıs ayında arama motorlarında yapılan aramalarda mobil kullanıcıları masaüstünü geçti.

Mobilin yükselişi arama motoru sonuçlarındaki pazarlama ortamının da büyük değişliğe sebep oldu.

2015 senesinde Google algoritmaların da önemli bir değişik yapmak zorunda kaldı.

İnternet’ten önemli ölçüde ziyaretçi kitlesine ulaşabilmek için mobil kullanıcılarına da hitap etmek gerekiyor. Web sitenizi mobil ziyaretçiler için optimize etmelisiniz. Eğer optimize edilmezse web siteniz Google, bing ,yandex ve benzeri arama motoru sonuçlarında zorlanmaktadır.

Web siteniz mobil cihazlar için optimize edilmişse ve mobil kitleyi çekmek istiyor ve destek arıyorsanız, Mobil uyumlu bir siteniz yoksa mobil kitleyi çekmek için de size bu konuda yardımcı olabiliriz daha fazla bilgi edinmek için destek talebinde bulununuz.

MOBİL SEO HİZMETLERİ

Google mobil optimizasyon için gereksinimlerini açıkladı. Mobil kullanıcılarla daha iyi fırsatlar yakalayabilmek için en önemli adım web sitenizi hızlandırmaktır.

TEKNIK DENETIM

Google’ın kendi mobil test ve geliştirici yönergelerinden yola çıkarak Mobil’e uyumluluğunu tespit ederiz. Google’ın mobil için istediği gerekli gereksinimleri size ve geliştirme ekibimizle değerlendirmesi yapılacaktır.

İÇERİK İNCELEME

Tüm içerikleriniz mobil kullanıcılar düşünülerek oluşturulmamıştır. Hangi içeriğin iyi çalıştığı ve nasıl iyi hale getirilebileceği tespit edilir. Metin, görüntü, video, grafikler üzerinde gerekli çalışmalar yapılır

YEREL SİNYALLER

Yerel bir ziyaretçi kitlesine hizmet veren bir işletmeyseniz. Sitenizi yerel kullanıcılar için şema işaretlemesi gibi teknik değişiklikler uygulanır. İsim, adres, telefon bilgilerinin doğruluğundan emin olunur. Yerel SEO etkinliği için önerilerde bulunulur.

MOBİL PAZARLAMA

Mobil ziyaretçiler için yaratıcı içeriklerin oluşturulup pazarlanması oldukça önemlidir. Ayrıca reklamlar, sosyal medya gibi mecralarda ilk önce mobil yaklaşımıyla strateji ve teknik geliştirilir.

Mobil SEO hizmeti;

Mobil SEO ile sitenizi düşük çözünürlükteki görüntülemelerde tam performans çalışması için optimize edilmelidir. Akıllı telefon, tablet, netbook gibi farklı düşük çözünürlüklere sahip binlerce  cihaz için web sitesi hızı önemlidir. Mobil cihazlarda performans için hız çok önemlidir. Sitenin responsive olmasına dikkat edilmelidir.

Mevcut mobil varlığınızı iyileştirmek istiyorsanız veya mobil bir web siteniz yoksa, size yardımcı olabiliriz. Daha fazlasını öğrenmek için iletişime geçin.