MOBİL SEO

İşletmeniz için Mobil bir SEO stratejisine sahip misiniz? Potansiyel müşterilerinizin çoğu size erişemiyorsa Mobil SEO’nun önemini görmezden geliyor olabilirsiniz.

İstatistiksel veriler cep telefonlarının potansiyel müşteri sayısının önemli ölçüde artış olduğunu kaydetmiş durumdadır. Mobil üzerinde satışlara yeterince önemi veriyor musunuz?

Google, tüm algoritmalarını mobil kullanıcı deneyimini düşünerek gerçekleştirmektedir. Mobil üzerinde kazanacağınız SEO başarısı sizi arama motorlarında zirveye çıkaracaktır. Yeterli önemi vermediğiniz takdirde arama sonuçları sayfasında görünmez durumda olabilirsiniz.

Mobil aramalarda sitenizi en iyi duruma getirmeniz için temel oluşturacak bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Mobil SEO nedir?

Mobil SEO, mobil arama motoru optimizasyonu demektir. Web sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında (SERP) daha iyi sıralama alabilmesi için mobile göre optimize edilmesidir. Mobil optimizasyon sitenize gelen organik trafiğin daha iyi bir duruma gelmesine iyileştirilmesini sağlamaktadır.

Birçok arama motoru varken en çok kullanılan arama motoru olan Google mobil arama motorunun kullanımı ülkemizde %95 üzerindedir.

Mobil SEO Neden Önemlidir?

Mobil optimizasyonun önemine değinecek olursak bunun birkaç nedenini açıklamaya çalışalım.

1. Mobil arama yükselişte olması;

Mobil aramalar masaüstü aramaları geçmiş durumda ve artarak devam etmektedir. Hedef kitleniz içeriklerinize erişmek için mobil cihazları daha fazla kullandığını anlamamız gerekiyor. Mobil SEO’yu geliştirmek gelecekte daha iyi trafik elde etmemizi sağlayacak ve hedef kitlemize sahip olduğumuz markamızın değerini daha iyi hissettirebilmemize olanak tanıyacaktır.

2. Mobil İçerikleriniz Google arama sıralamanızı belirliyor;

Google mobil dizini kullanımını gerçekleştirmektedir. Bu şu anlama gelmekte arama motorları sıralamaları belirlemek için web sayfanızın mobil içeriğini değerlendirmektedir. Sonuç olarak Mobil SEO’ya dikkat etmiyorsanız içerik sıralamanız düşük olabilmektedir.

3. Mobil Aramalar, Satışları Arttırarak Yükseliyor;

Mobil kullanımı satış öncesinde aramaları daha fazla kullanılmaktadır. Google’ın bize sunduğu istatistiklerde;

  • Mobil aramalarda ürün incelemeleri iki yıl içeresinde %35 yükseldi.
  • Kullanıcılar video incelemelerine bakarak 2019 senesine kadar elli bin yıllık süreye eşdeğer zaman harcamış durumdadır.
  • Mobil aramalarda “en iyi” kelimesini içeren aramalar son iki senede %80 oranında yükseldi.
  • Kullanıcıların %40’ı alışverişlerin tamamlanmasında mobil cihazları tercih ediyor.

4. Mobil SEO sesli arama ile ilişkili;

Mobil optimizasyon ile geleceğe yönelik çalışmaların temellerini de atmış olacaksınız. Bunun en büyük sebebi sesli aramanın günümüzde yükselerek

MOBİL SEO DENETİMİMİZ

Mobil SEO hizmeti;

Mobil SEO ile Tablet, akıllı telefon gibi cihazlar için sitenize optimizasyon sağlayın.

2015 senesinin mayıs ayında arama motorlarında yapılan aramalarda mobil kullanıcıları masaüstü kullanıcılarının sayısını geçti.

Mobilin yükselişi arama motoru sonuçlarındaki pazarlama ortamının da büyük değişliğe sebep oldu.

2015 senesinde Google algoritmaların da önemli bir değişik yapmak zorunda kaldı.

İnternet’ten önemli ölçüde ziyaretçi kitlesine ulaşabilmek için mobil kullanıcılarına da hitap etmek gerekiyor. Web sitenizi mobil ziyaretçiler için optimize etmelisiniz. Eğer optimize edilmezse web siteniz Google, bing ,yandex ve benzeri arama motoru sonuçlarında zorlanmaktadır.

Web siteniz mobil cihazlar için optimize edilmişse ve mobil kitleyi çekmek istiyor ve destek arıyorsanız, Mobil uyumlu bir siteniz yoksa mobil kitleyi çekmek için de size bu konuda yardımcı olabiliriz.

Mobil SEO ile sitenizi düşük çözünürlükteki görüntülemelerde tam performans çalışması için optimize edilmelidir. Akıllı telefon, tablet, netbook gibi farklı düşük çözünürlüklere sahip binlerce  cihaz için web sitesi hızı önemlidir. Mobil cihazlarda performans için hız çok önemlidir. Sitenin responsive olmasına dikkat edilmelidir.

Mevcut mobil varlığınızı iyileştirmek istiyorsanız veya mobil bir web siteniz yoksa, size yardımcı olabiliriz. Başarılı bir SEO için geleceğe yönelik adımlarınızı kararlı bir şekilde vermelisiniz. Mobil İhtiyaçlarınıza Çözüm üretmemiz ve daha fazlasını öğrenmek için iletişime geçin.