Broşür, şirketinizi tanıtmanın en iyi yollarından biridir. Reklamın geçmişten günümüze kadar uzanan her dönemde elden ele dolaşan belgenin var oluşudur. Şirketinizin sunduğu yeni bir ürün veya hizmeti tanıtmak için üç katlı broşürler veya şirket projelerinizi dışarıda veya içinde sunmak için kullanılan iki katlı klasörler vardır. Farklı broşür tipleri kullanılmaktadır. Broşür tiplerinin farklı şekilde tasarlanması özgünlük için gereklidir. Şirketinize şirket içi kullanım için projeler sunma ile iki katlı broşür tasarlama kriterleri, harici kullanım için olanlardan farklı olacaktır.

Broşür Tasarımı

İyi tasarlanmış bir broşür, şirketinizi potansiyel müşterilerinize tanıtmanın en iyi yoludur. Broşürler oluşturulurken bir SEO firmasının dokunuşu üretilen materyallere sihirli bir değnek gibi işlevselliğini en üst seviyeye çekecektir.

Broşür içeriği doğru seçilmiş anahtar kelimeler ve dijital ortamdaki sıralamaya yönelik doğru içerikler ile daha hızlı bulunmanızı sağlamaktayız.

Hazırlanan bir broşürün üç temel işlevi vardır:

  • Bilgilendirici işlev: Bir broşür genellikle potansiyel müşterilerinizi şirketinizle ilgili olarak bilgilendirmek için kullanılır. Bu bilgiler şirket sunumunuz, şirketinizin sunduğu yeni bir ürün, hizmet veya şirket adınızdaki son bir değişiklik vb. İle ilgilidir.
  • Reklam işlevi: Bir broşür, bir veya daha fazla ürün veya hizmeti cazip bir şekilde tanıtmaya olanak tanıyan bir reklamcılık aracı olarak gerçekten önemlidir. Dijital pazarlamaya olan etkisi ile doğru tasarlanan broşür online platformlarda daha fazla hit almanızı sağlamaktadır.
  • Tanımlama işlevi: İyi hazırlanmış bir broşür tasarımı, tüm şirket broşürler arasında aynı kriteri korumanıza izin verir. Bu kriteri konsept olarak adlandırıyoruz. Tüm broşür türleri üzerinde birleştirilmesi, şirketinizin otomatik olarak tanınmasını sağlar. Şirketinize prestij ve güvenilirlik verecektir. Şirket broşürü için sadece “konsept” değil, bazen bir logo tasarımı bile son derece önemli olması da göz önünde bulundurulmalıdır. Herhangi bir şirket için iyi tasarlanmış bir logo esastır, bir reklam kampanyası başlatmak için ilk adımlardan biridir.

SEO ve Broşür Etkileşimi

Bu üç işlev okuyucular ile iyi bir etkileşime sahip olmalıdır. Broşürün kullanıcılar ile internet sayfanız arasında daha iyi bir etkileşim sonucu almak en iyi hedefler arasındadır. Markalaşma ile SEO başarısı firmanıza özel çalışmalar ile markanızı güçlendirecek anahtar kelime kullanımını sağlar. Hizmetlerinizi, ürünlerinizi tanıtmanın en klasik ve eski yöntemi broşürdür. Broşür tasarımı, sayfalarınız ve arama motorları başarısı hedefli SEO çalışmaları gözeterek gerçekleştirmekteyiz.

Örneğin, şirketiniz yeni bir ürün başlattığında ve bu lansman için tasarlanan bir broşür web sayfanızı destekleyecek şekilde tasarlanır. Broşürünüzde öne çıkacak olan işlev, bu broşür ürünle ilgili ise ürün kategori sayfanızı, Marka ise ana sayfanızı destekleyecek şekilde iyi bir reklam içeriği ve malzemesi olarak tasarımı yerine getirilir.

Şirketiniz başka bir şirketin yöneticilerine bir proje sunarsa, bu broşürde ilk bakışta görünecek olan işlev, reklamcılık ve bilgilendirici işlevler, şirketinizin güvenli ve prestijli görünmesini sağlaması ve hazırlanan dijital belgelere yönlendirerek belirleyici olması sağlanır.

Broşür ile Kurumsal İmaj

“Doğru Broşür Tasarımı ile Daha çok Mesafe kat Edebilirsiniz”

Kurumsal imajınız hakkında konuştuğumuzda broşür çok önemlidir. Tasarım şirketinizle, seçilecek en iyi broşür formu, ne olacağını tartışmalısınız. Çünkü şirketinizin verimli bir şekilde tanımlanmasını istiyorsanız, sektörünüz üzerindeki çalışanların yönelimleri belirleyicidirBir reklam broşürü renkli olabilir ve büyük tipografiye sahip olabilir, ancak bu özellikler bir proje sunumu için doğru özellikler değildir. Proje sunumu için broşür basit, sade ve resmi bir broşür tasarımına sahip olabilir. Morfolojik olarak, bir projeyi üç katlı bir broşürle sunmak, ekleri olan klasöre kıyasla aynı değildir. Belki her iki seçenek de doğru bir şekilde yemiştir, ancak hangisinin daha uygun olacağına ve faydalarını en üst düzeye çıkarılacağına noktasında doğru karar vermelisiniz.

Bu morfolojik özellik hakkında size, size farklı broşür formları üzerine tüm işletmecilerin eğilerek durması genel bir başarı için yapılması gerekliliği son derece önemlidir.

Özetleyecek Olursak, şirket broşürünüzü planlamak için:

  • Broşürün amacını ve işlevini iyi düşünülmeli.
  • Bilgilendirici, reklamcılık veya tanımlama işlevleri gibi işlevlerinden en az birini ön plana çıkarılmalı.
  • Bu işlevlerin broşürde olup olmadığını kontrol edilmeli, en az biri öne çıkması da hedefe ulaşmak için yeterlidir.
  • Broşür tasarımı dijital pazarlama odaklı gerçekleştirilirse daha kalıcı etki ve daha fazla kişiye ulaşılır.
  • Kişi odaklı olmayan broşürlerde hazırlanan güçlü dijital sayfalara yönelim ile projelerin daha verimli ve geri dönüşü yüksek olması hedeflenerek tasarlanır.
  • Amacına göre doğru broşür formatını seçin.
  • SEO ile broşür tasarımınıza etkileşimli bir halde arama motorlarında marka değerinizi yükseltecek çalışmalar ile arama motoru sonuçlarında verim almanızı sağlıyoruz.