Google Adwords ile Reklam bir çok büyük firma veya bireyin ürünlerini ve hizmetlerini pazarlamak için firmaların ya da bireylerin satmak istedikleri ürün yada paketleri daha çok kullanıcıya hızlı ve etkili bir şekilde sunmak için Google tarafından verilen bütçenin sizin tarafınızdan belirleyebileceğiniz bir reklam modelidir.

Markanız olsun satmak istediğiniz ürün veya hizmeti Google Adword yardımıyla sesinizi çok hızlı bir şekilde duyuracağınız bu reklam modeli ile bütçenizi ne kadar fazla tutarsanız reklam kapasitenizi o kadar arttırabileceğiniz bir dijital dünya silahıdır.

Gazetedeki ilandan tutun radyo ve televizyonlarda yapılan reklama diğer taraftan hiç durmadan kullanılan broşür dağıtmaya kadar reklam çeşitliliğini bize zaman sunarken çağımızın getirdiği  yeni nesil dijital dünyanın reklam yöntemlerinden biri olan Google Adword ustaca kullanılması gereken bir reklam yönetim sistemidir.

Reklam modelini vermek istediğimiz amaca uygun seçmemiz firmamızı gereksiz masraflardan kurtararak bizi karlılığa geçirmesi gerek uzman kişiler tarafından uygun yöntemin belirlemesi gereken önemli bir stratejik harekettir.

Doğru reklam modelini seçmemiz bizi ekonomik olarak karlılığa çıkaracağı gibi firmamızın isminin tanıtılması, satışını yaptığımız ürünlerin bulunduğu sektörde ihtiyaç duyulması ve aranması en önemlisi sahip olduğumuz markanın değerinin katlanması açısından üzerine önemle durulması gereken bir eylemdir. Örnek verirsek yıllardır dekorasyonda kullanılan kalebodur aslında ürünün markasının ismidir. Kalebodur Emsali birçok markanın ürünü vardır lakin herkes kalebodur şeklinde düşünür söyler bu marka değeri bazen çok etkili bir ürün bazen de akıllarda kazınacak bir eylemde bulunmakla oluşur.10 kişinin sizden haberdar olmasıyla 10 milyon kişinin sizden haberdar olması arasında milyon değerlik bir fark vardır. Dolayısıyla reklam size külfet gibi görünse de uzun vadede sizi yukarı çıkartacak önemli bir silahtır.

Adwords Nedir?

Adwords Google firmasının kullanıcılara sunmuş olduğu bütçenin sizin tarafınızdan belirlendiği vereceğiniz reklamın fiyatlarının anlık değiştiği bir reklam hizmetidir. Adwords firmaların internet dünyasında reklamlarını Yayınlatmak İsteyenler için Google tarafından hazırlanmış yönetim paneli olan müşterilerin kampanyalar düzenleyip bütçesine göre Google tarafından Reklam hizmeti aldığı bir sistemdir.

Adwords üzerinden yatığımız her eylem Google arama motorunda yapılan aramalarda belirlediğimiz anahtar kelimeler ile arama motoru açılan adreslerde reklam yerleştirilebilmektedir.ürününüz ile paylaşım yapan web sitelerinde banner halinde görsel veya site linki olarak reklamlarınız sergilenebilir.

Dünyadaki en büyük  Online reklam sistemi Google Adwords’dür. Reklam çok yüksek bir fiyata sahip bir işlevselliktir buna rağmen Google Adwords çalışma sistemi düşük fiyat politikası, ziyaretçi başı ödeme, video eklenerek, resim gibi görseller, flash türü kısa hareketli içerikler, metin içerikli  reklamlar ile sizin iş türü çeşidinize en uygun sistem seçimiyle sizin bütçenizi ve ulaşmak istediğiniz kitleye odaklı reklam sistemiyle dijital dünyanın en önemli argümanıdır.