“Strateji geliştirin ve başarı yolculuğuna çıkın”

SEO denetim ve görünümleri Günümüzde Dijital pazarlamacılara büyük farkındalık yaratmış durumdadır. Arama motoru sonuçlarının nedenli önemli olduğunu anlamamıza yardımcı olmuştur. SEO stratejinizin düzenli olarak kontrol altında olmasını sağlar. Bu sayede tüm hedefleriniz ulaşmak için yapılacak adımlarda size katkı sağlar. Birbirinden farklı sektörlerde orta ve büyük ölçekli işletmeler için SEO hizmeti konusunda yardımcı oluyoruz.

İşletmeniz için güçlü, zayıf yönleri ve fırsatları belirlemek için SEO denetimleri çok önemlidir. SEO denetimi konusunda destek almak için bizimle iletişime geçiniz. Mevcut SEO çalışmalarınız gözden geçirilecektir. Sunucu ve indekslenmenizi inceleyeceğiz. İçerikleriniz, anahtar kelimeler ve meta verileriniz kontrol edilir. Geri bildirimlerinizin kalitesi ve sahip olduğunuz diğer referanslar üzerinde kapsamlı çalışma yapıyoruz. Web siteniz kapsamlı olarak tarama işlemlerinden geçirilerek iyileştirme için yol haritası çıkartılır.

SEO Denetimi Nedir?

SEO denetimi, Arama motoru dostu bir web sitesi elde etmek için gerekli analiz çalışmaları ile bilimsel olarak site gelişimi üzerinde tespitte bulunmaktır. Başarılı bir SEO denetimi gerçekleştirmek için doğru analiz araçları ile işleme tabii olan web sitesi kapsamlı incelenir. Araştırmayı yapan SEO uzmanı site sahibine denetim sonuçlarını sunarak iyileştirme için gerekli tavsiyelerde bulunmaktadır.

SEO Denetimi Neden Önemlidir?

Arama motoru optimizasyonun en önemli adımı olan SEO denetimi ile birçok istenmeyen durumun tespiti gerçekleşir. Bu sayede Web sitesi arama motoru performansı için gerekli başarıyı göstermektedir. İyi yapılan SEO denetimi, web sitelerini arama motoru pazarında rekabetin üstesinden gelecek seviyeye çıkaracaktır. Rekabet düzeyini yakalayacak çalışmaların temelini denetim uzmanının iyi bir eylem planı ile web sitesini iyileştirmesinin kazandıracağı bir durumdur.

SEO Denetimi ve Görünümü

SEO Denetim

SEO denetim, Almış olduğunuz SEO hizmetinin ayrıntılı bir analizidir. Analiz sonrası geliştirilen stratejilerin bütünüdür.  Denetimlerimizin kapsamı tamamen sizin ayırdığınız bütçe ile ilgidir. Ayrılacak bütçe web sitenizin boyutuna ve elde etmeye çalıştığınız iş hedeflerine bağlıdır. SEO Denetimleri, incelemelerimizde listelenen tüm unsurları içerebilir.

  • Teknik web sitesi denetimi
  • Endüstri ve rakip SEO etkinliği
  • Site içi ve dışı linklerin değerlendirilmesi ve denetimi

SEO Görünümleri

SEO denetimlerimiz sayesinde size hızlı geri dönüşüm ile hızlı kazanç sağlayacak yöntemler faaliyete alınır. Uzun vadede size kazanç olabilecek durumlar tespit edilir. SEO’da olmazsa olmaz uygulamalar üzerinden veriler kapsamlı incelenir.

  • Google Analytics trafik verileri,
  • Google Search Console veri incelemesi
  • Teknik SEO incelemesi
  • Site içi sayfa ve yazıların içerik incelemesi
  • Site dışı bağlantı geri bildirimlerin incelemesi
  • Ceza riski
seo denetimi görünüm

Yeni Kurulan Siteler İçin SEO Denetimleri

Yeni bir web sitesine kurmayı mı düşüyorsunuz?

Nasıl bir yatırım planlıyorsunuz?

İşletmeler yeni bir web sitesi kurarken yaptıkları en büyük hata şudur.

Eski kullandıkları sitenin değerini korumayı unutmalarıdır.

İçerik eşleşmesi yapılmadığında ve eski içeriklerle beraber URL’leri yeni oluşturulan sayfalara yönlendirilmesi gerekmektedir. Bu konuda itinalı bir çalışma yapılmadığı takdirde bir gecede anahtar kelimelerinizin önemli ölçüde azalacağı anlamına gelir.

Sitenizdeki içeriğin ve içindeki SEO etkinliklerinin etkilenmesine sebep olur. Gezinme hiyerarşisi, içerik yapısı, görüntülerin kullanımı ve buna benzer tüm veriler kaybolmaktadır.

Google botları tarafından sitenin anlaşılması zorlaşacaktır. Buda dramatik bir şekilde tüm sıralamaları kaybetmeniz demektir. Bu durumla karşılaşmamak için bir SEO uzmanı ile profesyonel bir geçiş süreci başlatmanız gerekmektedir.