Seobil Google Analytics Danışmanlığı; Birden fazla veri kümenizi firmanız için anlamlı iş görüşüne dönüştürüyor.

Web sitesi trafik Verileri, herhangi bir başarılı pazarlama stratejisinin önemli bir bileşenidir. Ayrıntılı veri öngörüleri daha iyi kararlar alınmasını sağlamaktadır. Bu sayede yapılan her yatırımdan kazanılan getiriler hakkında ölçülebilir geri bildirim elde edilebilmektedir.

Standart web sitesi ve uygulama analitik kurulumları, trafik düzenleri, kaynaklar ve davranışlarla ilgili en üst düzey verileri görmek için son derece kullanılması gereklidir. Ancak genellikle belirli hedef izleme ve e-ticaret bilgileriyle ilgili çok az veri içerir. Bu değerin güvenilirliğini azaltan dahili yönlendirmeleri ve spam trafiğini içerebilen verilerin tam olarak tespit edilememesidir.

Seobil, Analytics hesap yapılandırmalarını gerçekleştirmesinin yanı sıra verdiği ilgili hizmetler, Google Etiket Yöneticisi, teknoloji geliştirmesi veya Google Analytics, Data Studio ya da seçtiğiniz bir benzeri özel panolar oluşturma konusunda özel danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Google Analytics Danışmanlığı

Analytics Ekibimizle Konuşun

Seobil Analytics ekibi, yeni bir analitik kurulum, mevcut uygulamanıza yükseltme, Google Analytics ve Tag Manager paketi genelinde veri ve eğitim uygulamalarına ilişkin stratejik danışmanlık konularında işletmenize destek olmak için hazırdır. Bize ulaşın; ekibimizin bir üyesi ile ihtiyaçlarınıza çözüm üretmek üzere sizinle iletişime geçeceğiz.

Analytics Danışmanlık Hizmetleri

Yaptığımız her danışmanlık katılımı oldukça renkli ve değişkendir. Her bir hesap için kontrol ettiğimiz önemli sayılan birkaç şey vardır. Bunlardan bazılarını aşağıda listeledik;

İzleme Denetim

Bir içerik yönetim sisteminden diğerine geçiş yapılması veya bir süre boyunca sayfalarınızı sık sık düzenlemesi, büyük bir kurumsal ağ kullanımı, bazı sayfaların doğru oturumu veya ihtiyacınız olan boyutları izlenemiyor olabilir. Bazen bu, dahili yönlendirenleri gösteren veya yeni oturumlar olarak ortaya çıkan trafiğe neden olur ve bu nedenle istatistikleri yanlış şekilde şişirir.

Ayrıca ödeme ağ geçitleri veya CRM’lerinizle entegrasyonlara bakarız ve hata sayfalarını izlemekteyiz. Düzenli kullanıcıları IP adreslerine göre filtreler ve ayrıca kod yapılandırmalarınızla ilgili önerilerde bulunuruz.

Kanal Raporlama

Bazen müşterilerimiz verilerini okumalarını ve neler olup bittiğini anlatmak için onlara izah etmemizi isterler. Ayrıca bu yardımımızı dış araçlarla da destekliyoruz. Bu nedenle tırmanmaların veya düşüşlerin arkasındaki nedenlerden tam anlamıyla emin olmaktayız. Çoğu zaman sayfalara “doğrudan trafik” görünümü görmekteyiz. Yalnız bu trafik genellikle doğrudan trafik olmadığını tespit ediyoruz. Analiz sonrası organik ve ücretli arama motorları gibi görünür kanalları ve ayrıca diğer web sitelerinden gelen yönlendirici trafiği net bir şekilde yorumlayabiliyoruz. Ayrıca burada, e-posta pazarlaması, karanlık sosyal, yönlendirmeler gibi, burada diğer kanal istatistiklerini nasıl karşılayabileceğimizi de vurgulamaktayız. Google mülkleri, Uygulamalar ve SMS mesajlarından ve diğer URL uzantılarına kadar her noktada kapsamlı inceleme gerçekleştirmekteyiz.

Hedefler ve E-Ticaret

Belirli bir ziyaretçi akını olmadan, analitik paketinizde etkinliklerin ortaya çıkması pek olası değildir. Bazı yapılandırmalarda, form gönderimleri veya link tıklamaları gibi sık sık görevler web sitenizin analitiklerinde olaylar olarak izlenebilir. Ayrı yeten bunlar raporlama için Hedeflere dönüştürülebilir. Hedefler ayrıca ücretli reklamcılık çabalarına da dahil edilebilir. Böylece reklam harcamalarınız aynı davranışı teşvik etmek için optimize edilebilir.

E-ticaret web siteleri, başarıyı her zaman en iyi şekilde izleyecek şekilde yapamamaktadır. Google Analytics gibi popüler paketler gelişmiş e-ticaret özelliklerine sahiptir. Bunlar nadiren etkinleştirilir veya tam olarak kullanılır. Ürün seviyesi bilgisi ve detaylı sepet terk raporlama isteniyorsa, daha kesin bir uygulama önermeyi kesinlikle Seobil SEO ekibi olarak tavsiye etmekteyiz.

Gelişmiş Yönler

Bir Analytics kurulumunda bile veri bilimcileri daha fazlasını istemeye devam etmektedir. Kurulumların, gerçek ölçümleri mümkün olan en fazla ölçüde göstermek için verileri doğru şekilde filtrelemesini sağlıyoruz. Bazen alt alanları da göstermek için ek veri görünümlerini ayırırız. Buna ek olarak, uygun olduğunda özel metrikler ve özel boyutlardan faydalanmak istiyoruz. Bunlar genellikle web sitesi entegrasyonu gerektirir. Ancak gittikçe artan bir şekilde bunları Google Etiket Yöneticisi gibi konteyner entegrasyonları yoluyla dahil edebiliriz. örneğin, giriş yapmış kullanıcıları tespit edebilir ve etkinliklerini etiketleyebiliriz.

Çoğu durumda Google Etiket Yöneticisi, bir ajansın bu gibi ısmarlama izleme özelliklerini entegre etmesine izin vermek için çok faydalı bir yöntemdir. Bu nedenle çoğu durumda ajansınıza veya BT ekibinize entegrasyonunda destek vermekteyiz.

Pano Oluşturma

Çoğu zaman veri kalitenizin iyileştiğine ilişkin bilgiye sahip olmak iyi bir haberdir. Ancak firma çalışanlarının çoğu zaman bu ayrıntıyı takdir edecek zamanları olmayacaktır. Bunu doğru tanımlamak için, web sitenizin kullanımını gerçek zamanlı olarak izlemek amacıyla genellikle Google Analytics’te veya Google Data Studio’da özel panolar oluşturuyoruz. Size en iyi gerçek ticari bilgileri sağlamak için yapılandırmanın benzersiz yönlerini her zaman getiriyoruz. Bu panolara dahil edilen veriler, gerekirse önceden karşılıklı kararlaştırılır.

Danışmanlık Atölyeleri

Google Analitik

Son olarak, danışmanlık projeleri ancak devir işlemimiz aracılığıyla bilgi aktarımı kolaylaştırıldığında gerçek değerlerini korurlar. Değişikliklerimizi belgeliyor ve ayrıca devir teslim toplantısı aracılığıyla bunlardan geçiyoruz.

Veri Liderliği Stratejisi

Herhangi bir iş yatırımının geri dönüş sağlaması öncelikli hedef olarak gerekir. Karşılıklı bu konuda hemfikir olabiliriz. Daha az net olan, iş ortaklarının hepsinin kendi KPI’larına sahip olduğu ve bir kampanyanın algılanan başarısının genellikle nesnel ve aynı zamanda objektif amaçlara dayanan bir yaklaşımla izlenmesi en iyi yoldur.

İzlenime, tanınmış markaların yanı sıra, büyümekte olan işletmelerin veri liderlik stratejileri konusunda rehberlik etmeleri için güvenilirdir. Bu durum işletmenizin genel hedeflerini anlamak ve neyin izlenmesi gerektiği, neden ve nasıl tam bir resmi oluşturmak için çevrimiçi kullanıcı yolculuğuna dönüşümleri dahil etmek için işletmeniz ile birlikte çalışılması anlamına gelmektedir.

Makro ve mikro düzeyde net bir KPI grubu belirleyerek, yatırımlarınızın etkisini daha iyi görebilmenizi ve bu nedenle stratejinizle ilgili daha bilinçli kararlar almanızı sağlayacaktır.

Bu bilgileri, görmeniz gereken metrikleri tekrar raporlamak üzere Analytics platformunuzu oluşturmak için kullanacağız ve aynı zamanda daha işletmenize kapsamlı rapor vermeniz için Analytics ve Google Data Studio’da kullanımı kolay panolar oluşturmaktayız. Verilerin işletmeniz için ne kadar güçlü olabileceğini öğrenmek için bugün Seobil ile iletişime geçin.

Google Analytics Eğitimi

Analytics danışmanlığı sağlamanın yanı sıra, Seobil ekibi eğitim oturumları için uygun, özel gereksinimlerinize göre hazırlanmış Google Analytics Eğitimini işletmenizde ekibinize verebiliriz. Google Analytics ile ilgili sayfamızı inceleyebilirsiniz. https://www.seobil.com/google-analytics-hakkinda-hersey/