Başarılı SEO Uzmanı Sitenizi Zirveye Çıkarır.

SEO UZMANI 

SEO uzmanı arama motoru sonuçlarında sitenizin daha iyi bir sıralama elde etmesi için SEO çalışmalarını yürüten kişidir. Uzman çalışmalarını belirli bir sistematik düzen içerisinde sıralar.

SEO uzmanı çalışmalarını daha iyi anlamak için site üzerinde nasıl incelemeler yaptığını bilmemiz gereklidir. Uzman site üzerinde kapsamlı bir araştırmayı bazı SEO araçları yardımıyla gerçekleştirir. Elde ettiği verilere göre bir çalışma stratejisi geliştirerek, ekip arkadaşlarıyla iş paylaşımı yaparak SEO çalışması başlatır.

Neden iyi bir uzman seçmek gereklidir? Bu sorumuza yanıtı, web sitesi üzerinde SEO uzmanı çalışmaları ve ajansların yaklaşımını daha fazla irdelemek için bazı başlıklar altında ele almaya çalışalım;

SEO Uzmanı Ne Yapar?

Danışmanların yer aldıkları ajanslara SEO teklifleri gittikleri zaman işleyişi anlamaya çalışalım.

Dijital Ajanslar bir SEO projesinde ilk olarak ne yapar?

Sorusu herkesin merak ettiği konulardan birisidir. Dijital ajanslar ilk olarak projenin karşılıklı onaylanmasından hemen sonra projenize bir SEO uzmanı tayin eder.

SEO Danışmanları, dijital pazarlama ve İnternet kimliği olan Web sitesi üzerinde kapsamlı SEO analizi gerçekleştirir. Analiz verileri sizin sonraki yol haritanızı oluşturur.

Arama motoru optimizasyonu çalışmalarında hedefe ilerlemek için SEO projesi üzerinde yapılması gerekenler konusunda bilgilendirme, yönlendirme, SEO çalışmaları ve Analizleri yapar. Bu analizler sonucunda siteyi, arama motorlarının istediği Google kalite yönergesine kriterlere göre uyumluluğunu tespit etmektedir. Gerçekleştirilen ilk tespitten sonra web siteniz üzerinde SEO uzmanı bir SEO Çalışması başlatır. Kapsamlı analiz sonuçları, belirli bir sistematiğe dayalı bir şekilde ilerlemek zorundadır. SEO çalışma sürecini sistematik bir şekilde yürüten SEO uzmanıdır.

Başarı için İyi Bir Optimizasyon Şart

Optimizasyon, site içi ve site dışı olmak üzere başlıca iki kapsamda değerlendirilir. Site içi optimizasyon, site içi yapılan düzenlemeleri belirtir. Başlıca; içeriklerin uyumluluğu, görsellerin optimize olması, iç link gibi birçok kriter göz önünde bulundurulur. Site dışı optimizasyon, sitenin diğer siteler ile olan geri bildirimleri (backlinks) kapsamaktadır. Optimizasyon sadece bundan ibaret değildir. Sitede kullanılan kod yapısı, sayfa hızı üzerinde önemli bir etkisi vardır. Sitenin responsive olması mobil uyum için çok önemlidir. Eğer mobil uyumluluk yoksa arama sonuçlarında pek fazla başarı beklenmemelidir. Başarı her koldan eksiksiz olarak ortaya koyulacak eserin ürünüdür. İyi bir SEO uzmanı, siteyi arama motoru sonuçları içerisinde başarıya emin adımlarla ulaştırmaktadır. Kalıcı yükselişler yavaş yavaş olur. Bir anda sıçramalarla alacağınız yükselişler alıyorsanız. Sevinmeyiniz aksine korkmalı doğru olmayan yöntemlerle çalışılma ihtimali daha fazla olduğu düşünülmelidir.

SEO UZMANI

SEO kimler yapar?

SEO yöneticileri, Web yöneticileri, Web siteleri iyileştiricileri, SEO uzmanları, Dijital pazarlama uzmanları vb.

  • SEO yöneticisi: Çeşitli SEO araçları ve stratejileri kullanarak bir web sitesine gelen ziyaretçi sayısını veya trafiği artırmaktan sorumlu olan yöneticiler yetkili kişidir.
  • SEO / SMO analisti : Müşterileri için SEO ve sosyal medya stratejilerinin planlanmasından ve uygulanmasından sorumludur. Müşteri kampanyalarının amaç ve hedeflerine ulaşmak için girişimleri hızla anlaması ve desteklemesi gerekiyor.
  • Webmaster : Bir veya daha fazla web sitesinin korunması ve yönetilmesinden sorumludur. Web sunucularının, yazılımın ve donanımın sorunsuz çalışmasını sağlayan site üzerindeki değişiklikleri uygulayan kişidir.
  • Dijital Pazarlama Uzmanı : Markanın tanıtımını yapma konusunda bilir kişidir. Başka bir tabirle Müşterilerin ürün ve hizmetlerinin satışını artırmak için dijital pazarlama programlarının planlanması ve yürütülmesinden sorumludur.

Neden SEO Uzmanı Doğru Seçilmelidir?

SEO Uzmanı gerçekleştireceği çalışmalar, geniş kapsam içerdiğinden iyi bir uzman ile çalışmak son derece önemlidir. İyi bir SEO danışmanı, Site içi ve Site dışı tespit edilen eksikleri, kapsamlı planlı bir şekilde ilerleyerek arama motorlarına uyum çalışmalarını profesyonelce başlatır. Sitenizin iç ve dış eksikliklerinin çözümlemesi için gerekli düzenlemeler SEO uzmanı ve Teknik personellerle strateji geliştirerek sürdürür.

Web sitesi arama motorlarına uyum sağlayabilmesi için gerekli Optimizasyon çalışmalarını plan olarak SEO danışmanı sunar. İnternet ortamındaki varlığınızı ortaya koymak istiyorsanız doğru bir SEO uzmanı ile çalışılması vakit kayıplarının önüne geçecektir. Alacağınız doğru destek sizi sektörünüzde asıl yapmanız gereken işe daha iyi odaklayacaktır. İyi bir SEO uzmanı size kazanç olarak yüksek geri dönüş sağlanmasının önündeki engelleri kaldıracaktır. Ülkemizdeki en büyük sıkıntılardan birisi, SEO hizmeti alan firmaların liyakat sahibi olmayanlar tarafından oyalanması olmaktadır.

Başarılı bir SEO Danışmanı, büyük bir dikkat ve kuyumcu hassasiyeti ile hassas SEO çalışmaları ile ilerlemektedir. Hatalı işlemler sizin ceza almanızı sağlayabilir. Buda kaş yapalım derken göz çıkarmak desek yeri olur. Ucuz hizmet veren kişilere güvenip sitenizi teslim ederken iki kere düşünülmelidir. SEO masrafları olan bir hizmettir. Bütçenize uygun bir fiyat alıyorsanız alacağınız hizmetin kapsamı önem taşımaktadır. Sitenize yapılacak çalışmalarının kapsamı bütçeniz oranında azaldığı takdirde doğru bir hizmettir. Hiç kimse birinci sıra garantisi veremez. Bu türden vaatlere kanmayınız. Aldığınız hizmetin kalitesi hemen anlaşılabilmektedir. Doğru yapılan SEO etkileri, sitedeki değişiklikler ve sıralamadaki hareketlerle anlaşılabilmektedir. Arama motoru sonuçlarında Zirveyi yakalamak imkânsız değildir. Zirveyi yakalamak için, disiplinle çalışılmalı, liyakat sahibi uzmanlar ile çalışılması yeterli olacaktır.

SEO Uzmanı Faydaları

SEO uzmanın işletmenize sağlayacağı faydalar o kadar çoktur ki saymakla bitmeyecektir. İlk olarak söylenilmesi gereken en önemli nokta internet dünyası üzerinde kalıcı olmanızı sağlamasıdır. Bu durum işletmenizin marka değeri üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. İkinci önemli husus ise rakipleri takipte kalmanızı sağlayacaktır. Bu sayede rakiplerin gerisinde kalmamayı garanti edecektir. Her yapılan girişimde işletmenize adrenalin etkisi sağlayacak stratejiler ile yüksek kazanç sağlamanızı sağlayacaktır. SEO danışmanı, rakiplerin çalışmaları üzerinden edindiği gelişmeler hakkında strateji geliştirir.

Planlanan her aşamada kaydedilen ilerleme stratejisini size rapor ederek bilgilendirme yapar. Rakipleri geride bırakacak çalışmalar hazırlar. Rakipler ile mücadele edebilmeniz ve sektörü domine etmek için çözümler üretir.

Rekabet seviyesi yüksek sektöreler de birlikte çalışmak isteyebilir. Fırsat ve kampanyalar planlayarak yarışta agresif olmanızı sağlar.

Sitenin İnternet’te güçlü bir kimlik kazanmasını sağlayacaktır. Kazanacağınız kimlik aslında çevrimiçi dünyada işletmenizin marka değeridir. Markalaşma sürecini hızlandırarak güçlü ve kalıcı olmanızı sağlamaktadır. Dijital ortamda bilinirliğin hızlı bir şekilde artması güvenilirlik ve yüksek kazanç olarak geri dönüş sağlamaktadır.

Web sitesinin organik ziyaretçi sayısını arttırması için gerekli SEO çalışmaları sunar, yapar ve gerçekleştirir. Bütçe dahilinde yapılacak çalışmaları belirli bir sıralama içerisinde ilerletir. Hizmet verilen sektördeki rekabet her gün değişmektedir.

Rakiplerinizin sayısı arttığı gibi çalışmaları, sayfaları ve bunlara benzer birçok girişimi SEO danışmanlığı hizmeti alındığı zaman fark edilmektedir.

SEO danışmanlık hizmeti veren ajanslar birçok analiz araçlarını kullanır. Analiz araçları sayesinde göremediğiniz değişkenleri görebilmektedir. Bu araçları iyi SEO uzmanları ustaca kullanarak her noktada size raporlar üretebilmektedir.

SEO UZMANI VE SIRALAMA ETKİSİ

SEO UZMANI ve SIRALAMA ETKİSİ

SEO uzmanı birinci sırayı garanti edemez. İyi bir SEO uzmanı bazı öngörülere sahiptir. Güncel SEO gelişmeleri hakkında bilgisi ve deneyimiyle nasıl ve ne şekilde sıralamanızın iyileştirileceğini bilir.

SEO uzmanı, sitenizin arama motoru algoritmalarına göre nasıl çalışmalar yapıldığı takdirde birinci sırayı zorlayacak hamleleri yürütür.

Web sitesi üzerinde iç ve dış optimizasyon çalışmaları başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği takdirde iyi sıralama elde edilecektir.

Özgün İçerik, meta etiketleri, site ve sayfa başlıkları konusunda doğru çalışmalar danışmanın görevidir. Sahip olduğunuz URL yapısı, güncel olması için süreklilik kazandıracak çalışmalar gerçekleştirir.

SEO UZMANI SİTENİZİ YARIŞTA TUTAR

Arama motoru optimizasyon hizmetini, İnternet varlığını sürdürmek istediğiniz sürece almalısınız. Bunun en büyük sebebi rekabetin olmasıdır. Bugün Sıralamada 1. Sırada yer alıyorsanız. 1 ay sonra aynı yerinizi koruyacağınızı kimse garanti edemez. Özellikle bir SEO danışmanlığı hizmeti almıyorsanız. Düşüş kaçınılmazdır.

Arama motorları her geçen gün gelişir ve güncellenir. Daha da güçlenerek karşımıza tüm heybetiyle dikilir. Buna ilave olarak rakipleriniz her gün İnternet dünyasında yerlerini birer birer almaktadır. İnternet dünyasındaki web sitelerinin sayısı sürekli olarak yükselmektedir. Yarışta geri kalmamak doğru ve güven veren bir uzmanla çalışmaları sürdürmelisiniz. Sıralama üzerinde en büyük etkilerden biriside sektörünüzdeki rekabet düzeyidir. Kolay, orta ve yüksek zorluklardaki anahtar kelimeler (keywords), rekabet büyürken karşımıza çıkan rakipler arasındaki çekişmeler ve farklar, birçok girişimciyi bezdirmiş durumdadır.

Yüksek rekabet olan bir alanda yükselmek istiyor, ancak yeterli bütçe ayıramıyorsanız bazı önerilerimiz olacaktır. Mesele ev kiralama denildiğinde çıkmak istiyorsunuz ama ülkemizde kemikleşmiş siteler görüntüleniyor. Büyük firmaların harcadıkları SEO maliyetleri muazzam rakamlara ulaşmaktadır. Burada Öneri olarak bölgeniz ile alakalı Yerel SEO tavsiyesi vererek bu noktada başlangıç yapabilirsiniz. Bunun işletmeniz için yararı kazanç noktasında daha fazla olacaktır. Sıralama da hızlı başarıyı elde edebilirsiniz. Ve çok yüksek bütçeler harcamaktan sizi kurtaracak bir strateji olarak düşünülmelidir.

SEO Uzmanı İşletme için Doğru Anahtar Kelimeleri Belirler

Doğru organik anahtar kelimeleri belirleme tespitinde, SEO uzmanı önemli rol oynar. Arama hacmi, işletmenize karlılık sağlayacak geri dönüşü yüksek anahtar kelimeler belirlenmelidir. Kulaktan dolma bilgilerle anahtar kelimelerinizi belirlemeyiniz. Her gün yeni aranma hacimleri içeren anahtar kelimeler ortaya çıkmaktadır. Önemli olan ürününüzü ve hizmetinizi doğru potansiyel kitleye ulaştırmaktır. Ayrıca sitenize gelen trafiği başarılı bir şekilde koruyup, organik trafik artışı sağlamak SEO yapan danışmanın ortaya koyduğu bir başarıdır.

Seobil, Sitenize Yaklaşımı

Seobil, Sitenize uygun çalışma stratejileri geliştir. En iyi SEO uzmanları sayesinde arama motoru sonuçlarında başarı kaydeder. Ürün ve Hizmetlerinizin daha iyi sıralamalar elde etmesi için planlı çalışmalar sürdürür. Seobil SEO Danışmanlığı sadece işi bilmekle alakalı bir hizmet değildir. Yaratıcı fikirler ve tasarımın dijital pazarlamadaki gücüyle desteklenmesi gereklidir. Sektörünüzde lider konuma yükselmek için Seobil uygun hizmetler ile çözüm ortaklığınız olabilir. Dijital pazarlama gereksinimlerini etkili sonuçlar ve legal yöntemler ile başarı elde ediyoruz. Sitenizin İnternet dünyasına bir değer katması bizim önceliğimizdir. Profesyonel uzmanlarımızla başarıyı sizin için getireceğiz.

Seobil, arama motoru sonuçları arasında işletmenizi en iyi noktalara getirir. SEO çalışmaları ve organik trafiğiniz üzerinde, analiz verileri ve en iyi stratejiyi kurarken zekâ yürütür. Profesyonel SEO uzmanları ile en iyi sıralamayı yakalamakla ilgileniyorsanız bizden destek alınız.