Dönüşüm Oranı Optimizasyonu, Conversation Rate Optimization (CRO) dilimize İngilizce ’den geçmiştir. Web sitenizin trafiği bilimsel araştırmalar kullanılarak daha iyi bir pozisyona getirmenize yardımcı eder.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO), sahip olduğunuz trafiğin araştırmalar sonucu ziyaretçilerin daha fazla satış gerçekleştirmesini için yapılan bilimsel bir işlemdir. Dönüşüm oranı optimizasyonu doğru yapıldığı takdirde sizin satışlarınızı direk etkileyen bir faktördür. Daha fazla kazanç sağlamanızı sağlar. E-ticaret yapan sitelerin kesinlikle ihmal etmemeleri gereken bir durumdur.

Web sitenizle çok fazla trafik elde ediyor ama dönüşüm oranınız düşükse buradan şunu anlamamız gerekmektedir. CRO oranınız yüzünden çok fazla potansiyel satışı kaçırıyorsunuz demektir. Bunu siteniz için iyileştirmeniz size direk kar olarak dönecektir. Dönüşüm oranı optimizasyonu için dünyadaki SEO otoriteleri tarafından kabul edilen bazı teknikler mevcuttur. Bunlardan bahsedecek olursak A/B testi, Çok değişkenli denemeler, Kullanıcı Analizi gibi başlıca teknikler kullanıyoruz. Bu teknikler sayesinde daha fazla gelir elde etmeniz hedeflenir. Çalışmalar sonrasında size kazanç ve verim olarak geri dönüşünü sağlamaktayız.

Dönüşüm Oranı Nedir?

Dönüşüm oranı, Sitenize gelen bir kullanıcının sitenizin trafiğine bölünmesi ve bir hedefi tamamlama sayısıdır.

Kullanıcıların siteyi ziyareti üzerinden, misal verirsek bir ürün satın alarak kazanca dönüştürebilme gücüdür. Dönüşüm sayısını oturum sayısına yani bir kullanıcının sitenize geldiği farklı zamanların sayısına göre oranıdır. Bir Bülten kaydı yapıyorsanız dönüşüm sayısını kullanıcı sayısına bölmeniz yeterli olacaktır.

Dönüşüm oranı optimizasyonu, siteyi ziyaret ettikten sonra gerçekleşmektedir. SEO için dönüşüm optimizasyonu veya sitenize organik arama sonuçlarından kimlerin tıkladığını, kaç tıklama aldığınızı ve hangi anahtar kelimelerin trafik çektiğini odaklayan ücretli reklamlardan dahil edilmemektedir.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) Hizmetleri

CRO

YAKLAŞIMIMIZ

Dönüşüm oranı optimizasyonu,  analiz sonuçları ile elde edilen verilere doğru yaklaşım ve uygun yöntemlerle başarılı sonuçlar elde ederiz.

Kullanıcıların İnternet’te davranışlarını analiz ederek kullanıcı hareketlerini,

A/B ve çok değişkenli testler ile bir çok SEO araçlarını ve teknikleri dönüşüm oranı verimliliğini arttırmak için kullanıyoruz.

Hizmet süreci boyunca kullanıcı davranışlarını  etkileyen faktörleri hedef kitleniz için yakından inceleyeceğiz. Ekranın hangi kısımlarını çizdiklerini görmek için göz hareketlerini bile taklip edebiliriz. Sektörünüz içerisinde yüksek rekabet olması durumunda rakiplerinizden edinilecek bilgiler kapsamlı inceliyoruz.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonuna Yatırım

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu dijital pazarlama için kullanıcı hareketleri izlenerek elde edilecek denetimlerden oluşur. Her site için farklı yaklaşımlarla profesyonel çözümler üretilir. Kullandığımız SEO araçları sayesinde her değişiklik için en ince ayrıntısına kadar etkileri tespit edebiliyoruz.

Seobil ekibi, dönüşüm oranları arttıran tekniklerin kullanımında oldukça başarılıyız. Dönüşüm oranı optizasyonu deneyimimiz arttıkça yeni projelerde deneyimlerimiz sayesinde hızlı sonuçlar alabiliyoruz.

Web sitenizde dönüşüm oranı başarısını yakalamak için ekibimizin uzmanlığı, deneyimleri ve rakiplerin artıları göz önünde bulundurulur.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Artış yakala

Kullanıcı Deneyim (UX) Faydaları

Dönüşüm oranı optimizasyonu, web sitenize gelen ziyaretçilerin hareketlerini anlayarak sitenizde nasıl hareket ettiklerini anlıyoruz. Ziyaretçilerin istediğiniz hedefi tamamlaması ihtimalini daha iyi duruma getirmek ilk hedefimizdir. Kullanıcı hareket yollarında düzenlemeler ile kullanıcı deneyimleri (UX) esaslarına göre gerçekleştirilir. Bu sayede hemen çıkma oranlarında azalma kaydedilir.

Kullanıcı deneyim (UX), İyi bir optimizasyon için sadece dönüşüm oranı ile sınırlı değildir.

Gelişmiş bir kullanıcı deneyimi,

dönüşüm oranı optimizasyonun yapı taşı olsa da arama motoru sonuçlarındaki görünürlüğünü ve pazarlama stratejiniz daha fazla önem taşımaktadır.

Google ve Bing gibi arama motorlarının isteklerine göre,

web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için kullanıcı deneyimi iyi bir seviyede olmalıdır. Bilhassa Google Analytics sayesinde birçok veriye erişim sağlıyoruz. Sitedeki ziyaret zamanları, hemen çıkma oranları ve kullanıcı akışı gibi web sitelerine erişim elde ederek müthiş bir bilgi akışı gözlemliyorlar. Arama motorları, en iyi sonuçları sırlamak için birçok site arasından kullanıcı deneyimi iyi olan yönünde sıralama gerçekleştirmektedir. Başarılıyla gerçekleştirilen dönüşüm oranı optimizasyonu ve kullanıcı deneyimi; satışlarınızı ve marka bilinirliğini doğrudan etkilemektedir.