Dijital pazarlamayı kullanarak internet ortamında geliri artırmak tüm çalışmayan hatta çalışan kişiler için mümkündür. Dijital pazarlama iyi bilinirse kolaylıkla para kazanacaksınız bu sayede gelirinizi artırabilirsiniz.

İnternet kullanımı dünyada artarken bu yüzden gelirini artırmak isteyenlerin sayısı her geçen artmaktadır. Dijital pazarlama yaparak para kazanmayı isteyenler kısacası iyi bir araştırma sürecine girmelidir. İnternet kullanarak dijital pazarlamayla iyi bir gelir için özellikle doğru bir başlangıç yapmak önemlidir.

Hangi işi yapacağınız bunun yanında nereden başlamanız gerektiğini doğru belirleyin. Dijital pazarlama yöntemlerinden kendinize en uygun yolu seçin başka böylece iyi bir kazancı hanenize sağlayın.

Dijital Pazarlama ile İnternet’ten Nasıl Para Kazanırsın?

Gelirini artırmak isteyen kişiler aslında daha kaliteli bir yaşam için bir çıkışı yolu arar. Çünkü konforlu bir iş imkânı bulamaz. Dijital pazarlama araçlarını kullanarak başka bir deyişle gelirinizi artıracak yöntemleri öğrenin. Bu sayede bireysel olarak daha fazla gelir için hareket kabiliyeti sağlayacaktır. İlk olarak daha fazla müşteriye erişin bu sayede işinizi daha büyük kitlelere pazarlama imkânı bulursunuz. Dijital pazarlama ile İnternet’ten para kazanmayı zor değildir sonuçta önemli olan yapacağınız işi layıkıyla yapmaktır. Bunun yanında uzmanlaştığınız yöntemlerin en az birinde kararlı olarak ilerlemelisiniz.

Dijital pazarlama araçları içerisinde ek gelir kaynağı oluşturacak yöntemlerden bahsedecek olursak öyleyse bunlar,

Dijital Pazarlama ile Gelir Artırma Yolları Nelerdir?

İnternetten geliri artırmak başlıca yapabilecekleriniz.

 • SEO öğrenerek SEO hizmeti satabilirsiniz.
 • İçerik uzmanı ve makale yazarı olarak içerik pazarlayabilirsiniz.
 • Dijital pazarlama uzmanlığı yapın yada danışmanlık hizmeti verin.
 • Web sitenize reklam alarak para kazanabilirsiniz.
 • Herhangi bir yazılım yada uygulamayı dijital marketlerde satışa sunabilirsiniz.
 • Video içerikleri üreterek YouTube gibi mecralarda reklam ücreti toplayabilirsiniz.
 • Firmalara Adwords danışmanlığı yapabilirsiniz.
 • Elektronik Ticarete atılarak ürünlerinizi satabilirsiniz.
 • Birçok e-ticaret platformunda market açarak satışlara devam edebilirsiniz.
 • Instagram, Facebook ve Twitter gibi platformlardan gelir elde edebilirsiniz.

Dijital pazarlama yöntemleri kullanarak geliri artıracak 10 farklı yoldan bahsettik.

Hangi dijital pazarlama yöntemiyle daha çok para kazandırır?

Hangi yöntemi öğrenme bana daha çok fayda sağlar?

İnternet dünyasında gelirimizi yükseltmek için

Hangi yolla para kazanmayı istiyorum?

Bu gibi soruların cevapları için şimdiye kadar yaptıklarınıza, yapabileceklerinize ve yapmayı istediklerinizi göz önünde bulundurun.

İçinize en çok sinen yada becerilerinizin en yatkın olduğu yolu seçmeniz daha iyi ilerlemenizi sağlayacaktır.

10 farklı yoldan bahsettik dijital pazarlamada gelirimizi artırmanın yöntemlerini daha kapsamlı ele alalım.

1

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Yaparak Gelirinizi Artırın

Dijital pazarlamada uzmanlık yapmak için öncelikle eğitimlere devam etmeli ayrıca birçok projeyi tamamlamalısınız. Tecrübelerinizi artırın bununla birlikte deneyimlerinizi ihtiyaç duyan firmalara danışmanlık hizmeti adıyla satıp geliri artırabilirsiniz.

Dijital pazarlama büyük bir alandır ne yazık ki en çok birkaç alana hakim olabilirsiniz. Uzman olduğunuz sahalarda deneyimlerinizi satabilirsiniz böylece gelirinizi artırın.

Müşteri olarak belirlediğiniz hedef kitleye işinizi iyi takdim edin özellikle işinizle alakalı sınırlarınız olsun. Bundan dolayı her işi yapmayın, uzmanlık alanınızı da sizden daha iyi kimse yapmasın.

Dijital pazarlama uzmanlığı yaparak hizmet satabileceğiniz sahalar başlıca aşağıdaki gibidir.

 • Sosyal medya danışmanlığı
 • Kurumsal marka değeri artırma
 • İçerik pazarlaması
 • SEO hizmeti
 • Elektronik Posta ile Pazarlama (email marketing)
 • SEO Analizi
 • SEO Denetimi ve Raporlama
 • Google Adwords Danışmanlığı
 • Link İnşaası

Bu kadar kapsamlı dijital pazarlama hizmetlerinin her birinde bilhassa iyi bir uzman olmak zordur. Bu yüzden kendinize bir alan belirleyin ve o alanda ilerlemeye bakın.

Genelde büyük çapta ajanslar ve dijital pazarlama firmaları tüm hizmetleri sağlamaktadır. Fakat bu yaptıkları tüm işlerde çok iyi oldukları anlamına gelmemektedir.

Sadece bir veya birkaçında uzman olmak çok daha kaliteli iş yapmanızı sağlayacaktır. Genellikle büyük ölçekli firmalarda şöyle bir algı vardır. Bu algı her işi almayı maalesef daha çok gelir elde etmeyi hedefler. Oysa, kaliteli yapılan işler daha küçük firmaların veya bireysel uzmanların sağladığı işler olduğunu sürekli görmekteyiz.

Her işi değil en iyi bildiğiniz işi yapın bu sayede başarılı olursunuz. Böylece iyi bir kazançla birlikte iyi bir bilinirlik elde edebilirsiniz.

Kendinize belirlediğiniz alanda ilerlemenin en iyi yolu ilk olarak kendinize bir web sitesi oluşturmaktır. Bu sayede, web siteniz üzerinde uygulamaktır. Eğer siz başarılı olursanız diğer insanlara da yardımınız dokunacaktır.

Dijital pazarlama uzmanlığı yaparak kazanacağınız para başka bir deyişle gelir farklılık gösterir.

Dijital pazarlamada elde edilen geliri etkileyen en önemli faktörler kısacası nelerdir? Kullanılan teknolojinin gideri projenin büyüklüğü bununla birlikte firmanın ayırdığı bütçeye göre kazanç değişkenlik gösterir.

SEO Öğrenerek SEO Hizmeti Pazarlayın

SEO öğrenerek yeterli düzeye erişen herkes SEO hizmeti pazarlar bunun için düzenli çalışmalar yapması gerekir. Uzmanların verdiği eğitimlere katılın bilhassa birçok SEO projesine imza atmanız tecrübe kazanmaya yardımcı olacaktır. Dijital pazarlamada özellikle karşılaşılan tüm işlerde en önemli alan SEO olacaktır.

Yeterli SEO tecrübesine sahip olduktan sonra bilgilerinizi ihtiyaç duyan kişilere danışmanlık hizmeti adıyla satmayı deneyin. İşini iyi yapan bir SEO uzmanı olmak bilhassa arama motorlarının çalışma mantığını çok iyi bilinmelidir. Arama motoru algoritmalarını iyi anlamak ayrıca gelen güncellemeleri yakından takip etmek gereklidir. SEO becerilerinizi geliştirmeye yardımcı olacak Türkçe aynı zamanda İngilizce tüm kaynakları web ’de rahatlıkla bulabilirsiniz. İleri düzeyde SEO seviyesi için alanında uzmanlardan özel SEO eğitimleri alın böylece eksiklerinizi görürsünüz. Bu sayede eğitimin faydası arasında eksiklerinizi kapatmayı ve daha başarılı bir uzman olmayı sağlar.

Projeleriniz üzerinde daha iyi bir iş için özellikle SEO denilince analiz araçlarını denemeli ve ustalaşmalısınız. SEO teknolojisini yakalayın çünkü en son SEO geliştirmelerini yakından takip edin ayrıca İngilizceyi mutlaka geliştirin. SEO hizmeti pazarlamaya yardımcı bir web sitesine sahip olun. Potansiyel müşteri hedefleyen sayfalar oluşturun buda işinizi ne kadar iyi yaptığınızın bir göstergesi olacaktır.

SEO Hizmeti Satarak Nasıl daha çok Gelir elde edersiniz?

Müşteri web siteleri iyi bir deneyim elde etmeniz için kısacası iyi bir fırsattır. Bu sayede çalıştığınız bir sektöre yeniden SEO yapmak daha kolaydır. Daha az efor bununla birlikte zaman sarf ederek SEO çalışmaları yaparsınız. Yapacağınız hizmetler aslında sizin o sektöre ait deneyimleriniz sonucunda oluşur. Bundan dolayı çalıştığınız sektörlere ait ipuçlarını kayıt altında tutun böylece geriye hemen dönebilirsiniz. Sonuçta emin adımlarla ilerler ve çalışmalarda daha iyi verim alırsınız.

İyi bir SEO uzmanı olunca sonuçta büyük firmalarla çalışma imkanı bulursunuz. Bu nedenle daha çok gelir elde etmenizi sağlar. Başarılı bir uzman olmak için eğitimleri, etkinlikleri hatta arama motoru yönergelerini hiç sıkılmadan takip etmeli evrensel ve yerel SEO Blog yazılarını sıkılmadan okuyun.

SEO Hizmeti yaparak ne kadar gelir kazancı kısacası bir kaç kritere bağlıdır. Gelirinizi artıran bu kriterler; alacağınız işin büyüklüğüne ayrıca niteliği ile yakından alakalıdır.

Bu noktada sabırlı olun o halde daha basit işlerden başlayın. Böylelikle başarı kaydettikçe rekabetin daha yüksek olduğu alanlarda yüksek gelirler elde etmeniz kolay olacaktır.

İçerik Pazarlaması Yaparak Gelirinizi Artırın

İçerik pazarlaması yapmak dijital pazarlamada önemli gelir kaynaklarından birini oluşturur.

Nasıl içerik pazarlaması yaparak gelir elde edersiniz? İçerik oluşturmak, makaleler, resimler, videolar ve ses dosyaları kısaca geniş kapsamlı üretilen tüm dosyaları kapsamaktadır.

Farklı türlerde içerikler sosyal medyada, blog yazılarında ayrıca çeşitli sosyal platformalar da rahatlıkla kullanılmaktadır.

Başarılı içerik yaparken ilk olarak anahtar kelimeleri araştırmak gerekir Ayrıca trend olan gündem takip edilmelidir. Son olarak en önemli içerikleri konusuyla alakalı kişilerin hazırlamasıdır. Kaliteli içerikler oluşturun, yazılan içerik konusu bilhassa yetkinlik son derece önemlidir. Metin yazarlığı bir yere kadar içerik yazar oysa akademik bir yazıda uzman olmak şarttır. İçeriklerin konusunu ele alırken sınırlarınızı belirleyin bundan böyle her içeriği yazmayın.

Nasıl içerikleri pazarlarsınız?

Dijital pazarlamada gelgelelim içerikleri takip eden bir kitle önemli işlerinden biridir. Sosyal medya gruplarında içerik paylama veya trend olan bir içeriği arayan kullanıcılar içeriklere kolayca ulaşmalıdır.

İçerik yazarı için para kazanma zor mudur?

SEO uyumlu içerik yazma becerilerinizi artırın bu sayede iyi bir kazanç çok zor olmayacaktır. SEO uyumlu içerikler aramalarda iyi sıra alır bu sayede daha fazla kitlenin sitenize geleceğini unutmayınız.

Firmaların ihtiyacı olan içerikleri siz oluşturabilirsiniz bu sayede hem firmalar kazanırken kazancınızı artırabilirsiniz.

Özgün içerikler üretme bundan böyle sektörde tanınırlığı sağlayacak ve daha çok iş almaya imkan verecektir.

Deneyimlerinizi artırmak için bir blog sayfası oluşturun böylece içeriklerinizi burada paylaşabilirsiniz. Artık arama sonuçlarında ne kadar yükseldiğinizi görebilirsiniz. Hem de ziyaretçiler tarafından ne sıklıkla ziyaret edildiğini gözlemleyebilirsiniz. İçerik pazarlaması dijital pazarlamanın en önemli parçasıdır bundan dolayı tüm internet ağı içerikler üzerine kuruludur. Bu durum iyi bir içerik üreticisinin iş sahasının sınırlarının ne kadar fazla olduğunu bize göstermektedir.

Adwords Danışmanlığı ile Gelirinizi Artırın

Adwords danışmanlığı, tıklama başına ödeme yani PPC (Pay per click) çevrimiçi reklamları için danışmanlık yapın. Firmaların Adwords kampanyalarını en karlı ve uygun reklamları yalnız doğru hedef kitleye yönetimini sağlayın. Bu sayede iş yaptığınız firmalar kazanırken sizde danışmanlık hizmetinizin ücretini alarak daha fazla gelir sağlayabilirsiniz. Google tarafından bir Adwords sertifikası edinin bu sayede bir firmada Adwords uzmanı görevi üstlenebilirsiniz. Danışmanlık sağladığınızda müşterileriniz ile aranızda daha güvenli bir köprü kurun ayrıca sınırlarınızı belirleyin.

Adwords danışmanın görevleri arasında,

 • Anahtar kelimeleri keşfetmek
 • Reklam içeriği yazmak
 • Kampanya için bütçe ayarlamak
 • Doğru kitle hedeflemesini yapmak
 • Reklam grupları oluşturmak
 • Negatif anahtar kelimeler belirleyin

Yukarıdaki maddeler sonuçta iyi bir Adwords danışmanının asıl görevleri arasındadır. Reklam hizmeti alan firma ne yazık ki ödediğinden fazlasını alamazsa sürdürülebilirlik söz konusu olmaz.

Firmalar reklam ücretine ödedikleri paranın karşılığını beklemek zorunda mıdır?

Adwords danışmanlığı ücreti ödeyen firmaya bilhassa getiri sağlamalıdır. Firmaların kar etmeyi beklemesi en doğal hakkıdır. Bu sebeple işletmeler kar etmezse kapanacaktır. Bundan dolayı pahalı anahtar kelimeleri tekrar gözden geçirin böylece daha iyi çözümler üreterek faydalı olun. Sonuçta yüksek kar marjına ulaşan firma ile uzun vadede çalışarak gelirinizi artırın.

Web Sitenize Reklam Alarak Gelirinizi Artırın

Web yöneticileri siteye görüntülü reklam alır üstelik iyi trafikle son derece yüksek gelir elde ederler. Günümüzde bu amaçla açılan sayısız web sitesi bulunmaktadır. Web siteniz düzenli içerik girişleriyle geliştirmeli ayrıca kullanıcılara yararlı bir web sitesi olması için çabalayın.

Web sitenizin hangi hedef kitleye yönelik ise bundan böyle o sayfalarda ücretli reklam yayını alabilirsiniz. Bu sayede reklam yayınlatmak isteyen kişilerden de bir ücret talep edebilirsiniz.

Sitenizin Google ads politikalarına uygun olması için ön görülen kriterleri hemen yapın. Ancak sitenize otomatik reklamlar ile görüntüleme ve tıklama alarak gelir elde edin. Ücretlendirmeler sitenizin yer aldığı kategoriye, kitle demografisine hatta birçok değişkene bağlı olarak değişim gösterir.

Bu nedenle sitenizi takip eden kullanıcılara yönelik dijital ürünler sunabilirsiniz. Dijital ürünlerin tanıtımı için firma veya ajanslardan reklam ücreti alarak para kazanabilirsiniz.

Sonuçta tavsiye ettiğimiz en iyi kazanç yöntemi sitenizde yapacağınız reklamı müşteriye pazarlamanız olacaktır. Bu sayede doğrudan müşteriye hizmeti satabilirsiniz. Daha fazla içerik üreterek çok fazla müşteriye aylık veya yıllık olarak reklam anlaşmaları yapabilirsiniz. Bu yolu tavsiye nedeni diğer reklam araçlarıyla kazanılan gelir çok yüksek trafik miktarlarıyla kazanılmasındandır. Yeni kurulan veya iyi bir trafiğe sahip bir web sitenize direk reklam alabilirsiniz. Fiyatlarınızı ve kapsamını belirleyerek reklamları doğrudan sitenize almanız kısacası daha fazla gelir elde etmeyi sağlar.

2

E-Ticaret Yaparak Gelirinizi Artırın

Dijitalleşmenin en büyük getirdiği değişlikler birer birer kapanan mağazaların yerlerini sanal ortamda almasıdır. Bugün pandemi ne yazık ki bir çok fiziksel mağazaya kepenk indirtmek zorunda bıraktı. En kalabalık AVM’lerde çoğu iş yeri ne yazık ki boşaldı. Gelgelelim ayakta kalan şirketler hep dijital dönüşünü tamamlayan firmalar olmuştur. Dijital dönüşümün hız kazanması nedeniyle tüm firmalar için E-Ticaret vazgeçemeyecekleri bir çıkışı kapısı haline gelmiştir. Sonuçta çoğu firma e-ticarete başlamak için çok geç kaldı. O halde yeni başlayan firmaların işin ne kadar zor olduğunu anlaması az zaman alacaktır.

Kurumsal firmalar oysa E-Ticarete erken girip yatırımlarıyla senelerce yol kat etti. Yeni giren firmalar rakiplerin ezeli olduklarını ancak işin içine girdikten anladılar. Nasıl kolay olur ki! Bir tarafta on yıllarca yatırım yapan firmalar varken nasıl kolay olur? Tabii, hayır En iyi Elektronik ticaret yapan firmalar günümüzde ne kadar ezeli rakipleri olsa da hiçbir zaman reklam yapmaktan vazgeçmiyorlar çünkü e- ticaretin temeli marka olmaya bakar. Sağlayacağınız ürünleri sattığınız platforma güvenirse insanlar alışveriş yapar. Marka değeri elde etmenin zorluğu yatırım olmadan yapılan bir iş olmadığının kanıtıdır.

E-Ticaret altyapısı neden önemlidir?

E-Ticaret altyapısı kısacası arama sonuçlarında daha iyi skorlar elde etmesi açısından önemlidir. Üst sırada çıkan ürün sayfalarınız çokluğu daha çok satış yapmayı üstelik daha fazla parayı kazandırır.

E-ticaret yapan sitelerin kullandıkları e-ticaret alt yapıları bilhassa aşağıdaki sebeplerden dolayı önemlidir.

 • Kolay geliştirilmesi
 • Modüllerin yeniliklere açık olması
 • Mobil duyarlılık
 • Kullanıcı dostu olması
 • Performans ve Güvenlik
 • SEO çalışmaları için yeterlilik
 • Ürün ve Kategori sayfaları optimize olmalı

Yukarıdaki niteliklere sahip bir E-Ticaret sitesi özellikle arama sonuçlarında daha iyi sıralama almayı kolaylaştırır.  Hazır e-ticaret altyapıları kapalı bir sistemdir. Bu özelliklere sahip olmayan hazır sistemlerde mevcuttur. Hazır sistem E-Ticaret web siteleri herhangi bir sorunla karşılaştıklarında kısacası pahalıya mal olur. Sorunu çözmenin yolu ne yazık ki alt yapıyı üren firmaya bir servet ödemekten geçmektedir. Bundan dolayı e ticaret sistemlerinde jenerik olmak son derece önemlidir. E-Ticaret altyapısı bir web sitesinin arama sonuçlarında iyi bir ivme yakalaması açısından önemlidir. Bu sayede satışları artırın aynı zamanda markanızı duyurun. E-Ticarette kullanılan özgün kod yapısı bilhassa tüm sistemin eşsiz bir kodlama yapılmasıyla mümkündür. Böylece iyi bir E-Ticaret altyapısı arama sonuçlarında iyi sıralamalar için tüm engellerin önünü açacaktır.

Nasıl E-Ticaret ile Para Kazanırsınız?

E-ticaret sistemleri uzmanı olarak geliri artırabilirsiniz ayrıca bu sistemleri kurulumu, bakımını ve kullanımından para kazanabilirsiniz. Ülkemizde kullanılan eticaret sistemlerini öğrenerek bununla birlikte bilgilerinizi pazarlayarak gelirinizi katlayabilirsiniz.

Herhangi bir E-ticaret sistemi kullanarak ürünlerinizi satıp çevrimiçi gelirinizi artırın ayrıca katma değer üretebilirsiniz.

Bir e-ticaret sitesini dönüşüm oranlarını iyileştirerek genelini optimize ederek gelirinizi artırabilirsiniz.

E Ticaret siteleri sayesinde gelen kullanıcılara

 • Yeniden pazarlama
 • PPC
 • E-Mail Marketing
 • Kullanıcı Deneyimleri
 • Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

kullanılarak siteye yeniden gelmesi için stratejiler geliştirip danışmanlık yaptığınız firmalar sayesinde gelirinizi artırabilirsiniz.

E-Ticaret Platformlarında Mağaza açarak Gelirinizi Artırın

Günümüzde ticaretin yapıldığı yer internet ortamına rotasını döndürdü. Her ülkenin eticaret marka devleri ülkesindeki satıcıların katılımıyla devasa bir e ticaret vagonu oluşturdu.

Türkiye’de mağaza açarak satış yapabileceğiniz başlıca platformlar,

 • Hepsiburada
 • Trendyol
 • N11
 • Gittigidiyor
 • PTTAvm
 • Amazon

başlıca önderlik eden e-ticaret altyapılarına sahip olan markalardır. Bu sitelerde dropshipping yöntemi ile veya sahip olduğunuz ürünlere ait bir satıcı olarak yer alabilirsiniz. E-Ticaret markalarına ait  gerekli protokolleri sağlayıp ön anlaşmaları yapın. Birçok satıcının ürün ve mal tedariki sağladığı bu platformlarda kısacası mağazanızda satış yaparak gelirinizi artırabilirsiniz. Mağazanızın satışlarını artıran müşteri yorumları aynı zamanda alınan yıldızlar yapacağınız yeni satışlar için çok önemlidir.

Genellikle ürün alacak müşteriler öncelikle fiyat karşılaştırması sonra satıcının güvenirliğini araştırmaktadır. Online Mağazadan yada kendi web siteniz üzerinden satış yapın. Her zaman güven veren satıcılar iyi satış rakamlarına kolaylıkla ulaşır. E- Ticaret platformlarında yapılan satış üzerinden %10 ile %20 arasında bir kar keser. Fakat kargo gönderilerinde daha cazip imkanlar sunar. Hizmet verdiğiniz sektöre ait bir kategoride satış yapan diğer satıcılar rakipleriniz olacaktır.

E-Mağaza Satışlarında gelirinizi artıracak ipuçları nelerdir?

 • Kaliteli ürün gönderin
 • İyi fiyat verin
 • Çözüm odaklı olun iadeleri kabul edin.
 • Müşteriler ile birebir etkileşim kurun. (Telefon, whatsapp, İnstagram)

E-Mağazanın gelirini artıran birçok ipucu var lakin rakiplerin geçmeyi sağlayacak iyi bir stratejiniz olmasıdır.

İpuçları bir satıcının kullandığı platformda satışlarını artırır böylelikle birçok müşteriden iyi tavsiyeler alır.

Müşterilerin mağazanız hakkında iyi tavsiye yazıları öyleyse çevrimiçi mağazanız için kritik bir öneme sahiptir. Ayrıca Amazon gibi platformlarda daha önde çıkmayı aynı zamanda vitrin sayfalarında görünüm kazanmayı sağlar.

Dijital Marketlerde Yazılım, Uygulama Satarak Geliri Artırın

En çok kazanç elde edebileceğiniz başka bir yolda kendi dijital ürünlerinizi pazarlamanızdır. Satacağınız dijital ürünler, yazılım, oyun ve uygulama geliştirerek satışını yapmak çok fazla karlı olmaktadır. Üretimini sağladığınız dijital ürünleri kolaylıkla birçok kullanıcıya satma imkânı vardır. Dijital ürün satışı büyümeye imkan verir bu sayede yüksek kar marjıyla geliri çok fazla artırın.

Para kazandıran dijital ürünler nelerdir?

 • E-Kitaplar,
 • Eğitim Videoları
 • Online dersler,
 • Web siteleri için temalar
 • Web’de kullanılan tüm şablonlar
 • İçerik yönetim sistemleri için eklentiler
 • Mobil cihazlarda kullanılan uygulamalar
 • Oyunlar
 • Anti virüs ve güvenlik programları
 • Kripto Paralar (Bitcoin)

En çok para kazandıran dijital ürünler arasında yer alır.

Dijital ürünleri geliştirmesi çok kapsamlı bir yazılım bilgisi ve ekibi gerektir. Her yazılımın uzmanı olunmayacağı gibi aynı zamanda her ürünü de tek kişi çıkartamaz. Spesifik olarak belirli bir alan içinde yer alın bu nedenle her şeyi bilmeye çalışmayın. Hizmet verilen alana ait ihtiyaçları karşılamanız başka bir deyişle iyi bir gelir yapmaya yeterlidir.

Örnek:

Dünyada en çok kullanılan içerik yönetim sistemi wordpress dir. WordPress alanında kendinizi geliştirerek bu alanda gelirinizi artırabilirsiniz. Bu alanda uzmanlaşın ve bir tema geliştirin. Zamanla kaliteli wordpress eklentilerini üretecek ve dijital ürünleri marketlerde satacaksınız. Uygulamaları gelişime açık tasarlayın. İleride geliştireceğiniz yeni özellikler ile çok daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Dünyanın mobil alanında yetişmiş insan gücü açığı mevcut bundan dolayı tavsiyemiz bu alana yönelmektir. Mobil dijital ürünleri üretmek çok daha hızlı büyümeye ve gelir kazanmanızı sağlayacaktır.

3

Sosyal Medya kullanarak Gelirinizi Artırın

Instagram, Facebook ve Twitter gibi platformlardan nasıl gelir elde etmek en çok merak edilenler arasındadır. Sosyal medya adı gibi sosyal olmayı aynı zamanda insan ilişkilerini iyi yönetiyorsanız tercih edin. Bu sayede sosyal medya araçlarından en az bir platformda ilerleyin böylece gelir elde edin. Öncelikle sosyal medya kullanarak para kazanmanın üç yolu mevcuttur.

 1. Bir firma adına sosyal medya danışmanlığıyla firmaya ait markanın sosyal hesabını yönetin.
 2. En az bir sosyal medya platformunda düzenli, özgün paylaşımlar yapın böylece takipçi kitlesine sahip olun. Sosyal medya takipçi kitleniz olunca tanıtım yapmak isteyen markalar size ücret teklifinde bulunacaktır. Sizde o markalar için kullandığınız platforma ait hesaplarda tanıtımlarını yapacaksınız. Sahip olduğunuz kitlenin büyüklüğüne göre size gelen firmaların teklifleri o oranda büyük olacaktır.
 3. Kendi hesabınız üzerinden yaptığınız bir işi tanıtmak olacaktır. İşinizde iyiyseniz profiliniz insanlar arasında hızlıca yayılarak daha çok satış yapabileceksiniz.

İnstagram Kullanarak Gelirinizi Artırma İpuçları

Sosyal medyadan para kazanmanın bize fazladan bir gelir kapısı olacağı akıllardan çıkarılmamalıdır. Günümüzde sosyal medya kitleleri popüler konuları ve gündem olan içerikleri takip etmeyi sever. İnstagram takipçi sayısı güzel paylaşımlarla yükselir. Düzenli paylaşımlar daha da önemlidir.

Yönettiğiniz instagram hesabına bir çekiliş kampanyası düzenleyin ve bu organik takipçilerin takip etmeleri sağlayacaktır. Instagram hesabı yürüten bölgenizdeki kişilerle tanışın bu sayede profilinizin tanıtımında kolaylık sağlar. İşletmenize destek veren hesaplara aynı desteği koşulsuz verin buda saygınlığınızı artıracaktır.

Özel kampanyalar oluşturun ve durumunuzdan profillerini paylaşın.

Kampanyalar hazırlayın ayrıca bu kampanyalarda belirli aşamaları kullanıcıların yapmasını sağlayın.

Belirlediğiniz çekiliş tarihinde kullanıcılara bir çekiliş hakkı kazanmasını sağlayın.

Bu tip yapacağınız etkileşimler kullanıcıları harekete geçiren efektif olarak gelişim kat etmeyi sağlayan ipuçlarıdır. Bu gibi birçok ipucu sayesinde doğal takipçi sayısını artıran işletmeler çok fazla gelir elde eder. Sosyal medyadan para kazanıp gelirinizi artırarak aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. 

YouTube Sayesinde Gelirinizi Artırın

Youtube için video içerikleri üreterek reklam ücreti toplayabilirsiniz. Fakat o kadar kolay değil öncelikle içerikleri akıl yürüterek hazırlayın böylece özgün içeriklere sahip olun. YouTube izleyicisi artık çok seçici davranmakta derleme içerikler çok fazla izlenmemekte ve takip edilmemektedir. Bunun yerine bir alanda uzman kişilerin çektiği eğitici, öğretici YouTube videoları daha çok tercih edilmektedir.

Evde vakit geçirdiğimiz şu sıralar, YouTube izleyiciler kendilerine bir şeyler öğreten videoları daha fazla tıklar. Bundan ötürü özenle hazırlanan bilgi verici videolar, YouTube’da takipçi kazanmakta ve izleme rekorları kırmaktadır. Videonuzun kime, hangi kategoriye hitap ettiği içeriklerin temasını oluşturur.

Video içerikleri hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Üretilen videoların en önemli özelliği izleyicilere işe yarar bilgi vermesidir. İzleyiciler için ilk öncelik içeriklerin kendilerine fayda sağlamasıdır. Yayınladığınız videolar, kullanıcılar için yararlı olduğunda iyi bir izleyici kitlesini yakalamayı sağlar. Merak edilen videolar, öğretici videoların hazırlaması iyi bir YouTube takipçisi sayısı için son derece önemlidir.

YouTube da videolar çekerek para kazanma hedefi, sanıldığı kadar kolay değildir. İyi olduğunuz bir uzmanlık alanında herhangi bir konuda tecrübelerinizi paylaşın. Bilgi veren görsel içerikleriniz izleyiciler tarafından videonuzun toplam süresi boyunca izlenecektir. İzleme oranlarınızı düşürmemek için bilgi ve deneyiminizin olmadığı bir alanda içerik üretmeyin. En çok yapılan video içerik hatası sırf trend olduğu için içi boş içeriklerin üretilmesidir. İzleme süresi düşük olan videolar arama sonuçlarında üste çıkmaz. YouTube Videolarınızı arama yapanlar keşfedemez. Konuları belirlerken yetkin olduklarınızı seçmeli ve en az iki kere düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Youtube dan para kazanmak için YouTube reklam politikasını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Reklam politikasını incelerken ciddi bir iş yapmaya giriştiğinizi daha iyi  anlayacaksınız. Video içerikleri üretirken dikkatli davranmanız gerektiğini daha iyi kavrayacaksınız. Aksi takdirde telif hakkı gibi ciddi sorunlar ile karşılamanız muhtemeldir.

SONUÇ

Dijital Pazarlama ile Kazancınızı Katlayın

Günümüzde birçok işletme iş disiplini ve çalışma ortamını dijitalleşme sonucu sanal (elektronik) dünyaya hızlıca geçti. Bilgi ve dokümanlar işlenerek, dijital veriler ile birleşerek inovasyon çözümlerine dönüştü.

Nasıl oldu da böyle bir dönüşüm gerçekleşti? Dijital dönüşüm Nedir? Sorularını sormamızı sağladı.

Bilgilere erişimin hızlı olması, zaman ve para tasarrufu alışverişin yönünü e-ticarete taşıdı.

Dijital dönüşüm ile gelişen teknoloji birçok pazarlama hizmetini farklı alternatif yoldan yapılmasını sağlamaktadır. İşletmenizi öne çıkaracak plan ve Dijital pazarlama stratejileri geliştiriyoruz.

Dijital Pazarlamada uzmanlık ve becerilerimizi kullanarak kazancınızı yukarıya çıkarmak için sergiliyoruz.

Dijital Pazarlama hizmetleri içerisinde size en uygun olan yönteme birlikte karar verelim.

Google, Yandex ve bing arama motorlarından, dünyada en çok kullanım oranına sahip “Google” arama motorudur. Arama sonuçlarından iyi bir trafik almada büyük bir öneme sahiptir. Aramalarda yüksek arama hacmine sahip kelimelerde önde çıkmak önemlidir. Firmalar sıralamalarda başarıyı yakaladıkları zaman Web siteleri iyi bir dijital fırsat yakalayacaklardır.

Google arama motoru en çok kullanılan arama motoru olması bazı yönelimleri beraberinde getirmiştir. Birçok dijital pazarlama uzmanı bu marka üzerinde dikkatlerini toplamasını ve gereken hassasiyeti vermesini sağlamaktadır. Arama sonuçlarında üst sıralarda gösterim kazanan web siteleri yüksek Organik trafik elde eder. Firmalara yeni  iş imkanları ve yüksek karlılık sağlar. Birçok işletme sahibi son 15 senede yatırımlarının yönünü arama motoru optimizasyonu üzerine yöneltti. Dijital Pazarlama dünyasında firmanızın nerede olduğunu anlamanın kısa yolunu biliyoruz.