indeksleme

İndeksleme, arama motorları tarafından taranan sayfaların veri depolarında saklanması ve kullanıcılar için sunuma hazır edilmesidir.

İndeksleme veya indeks alma  yaşanan sorunlar, arama motorlarının indeksleme problemleri , indeks sayısı gibi hakkında içeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

Neden Web Sitem indeks Almıyor?2020-01-29T00:52:01+00:00

Web sitenizin indeks almamasının bir çok sebebi vardır. Bunlardan en önemlisi siteniz ne kadar zaman oldu kurulum yapılalı olacaktır. Eğer siteniz yeni kurum sağladığınız bir site ise Google botları henüz sitenizi ziyaret etmemiş olabilir. Google tarafından ne kadar indeks aldığınızı öğrenmek için Google arama kutusuna site:www.siteadınız.com şeklinde sitenizin adını yazarak ne kadar indeks aldığınız görebilirsiniz. Fakat siteniz kurulalı epey bir zaman geçtiyse ceza almış olabilirsiniz. Bunu öğrenmek için sitenize ait Google search console hesabından teyit edebilirsiniz.

HTTPS’e Geçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Https’e geçmemiz 2014 yılında Google’ın da yaptığı açıklamalardan sonra site sıralamamızı etkileyen faktörlerden birisi olduğunu öğrenmiş olduk. https://www.youtube.com/watch?v=cBhZ6S0PFCY Peki Neden HTTPS ’e geçmeliyiz, faydaları nelerdir ve geçerken nelere dikkat etmeliyiz? Yazının Devamı...

2020-10-04T11:23:46+00:0017 Eylül 2017|Categories: SEO Dersleri, Seobil Blog|Tags: , , , |Yorum yok