1. Gizli Metin

Arama motorlarının gördüğü fakat ziyaretçilerin göremediği metin, gizli işaretler, linkler, resimleri içerir. Bu teknikleri uygulama alakasız anahtar kelimeler ekleme ile anahtar kelime yoğunluğunu arttırmak kötü niyetli uyulama ve tekniklerdir.  İç bağlantı yapısını veya eser hırsızlığını önlemek için gizli linkler kullanılarak geri bildirim kazanılması sitenize kalıcı zararlar verebilmektedir.  Metni gizleme yollarından bazıları, yazı tipi boyutunu sıfıra ayarlamak, resimleri 1x1px çekmek, metni ekran dışına ayarlamak, beyaz arka planda beyaz yazı kullanmak ve benzeri kurnazlıklar arama motorları tarafından tespit edilmektedir. Sitenizin organik anahtar kelime sıralamanızı etkileyecek tavsiye etmediğimiz yöntemlerdir. 

2. Niteliksiz Sayfalar

Anahtar kelimeler bakımından zengin fakat alakalı bilgilere sahip olmayan sayfalardır. Ziyaretçileri ilgisiz bir sayfaya yönlendiren bağlantılara odaklanan niteliksiz sayfalardır. Bu sayfaları siyah şapka SEO’sunu yapanlar yükseltmek istedikleri sitelerde kullanmaktadırlar.

3. Makale Karıştırma

Aynı makaleyi sanki yeni bir makaleye benzeyecek şekilde yeniden üretilmesidir. Bu tür yazılar içeriği tekrarlamaktadır. Bu tür yazıların içeriği tekrarlamaktadır. Kötü yazılmış ve ziyaretçiler için değeri düşüktür. Bu teknikte, yeni makaleler yaratmış gibi düzenli içerik yüklenerek yükseltilir. Tabii ki doğru bir çözüm değildir. Arama motorları tespit ettikleri zaman ceza uygulamaktadır. Kesinlikle bu şekilde çalışmayı önermiyoruz. Kullanıcıların ilgisini çekecek yeni konu ve özgün anlatımla içerikler üretilmesi kalıcı çözümler için olmazsa olmazdır.

4.Yinelenen İçerik

Orijinal bir içerik kopyalanarak sayfanızda yayınlamanız ile sayfa sayınızı arttırılmasıdır. Ne yazık ki en sitenize hiçbir yararı dokunmayacaktır. Eser hırsızlığına giren bu yöntem sıralama alamamanıza neden olacaktır.

Daha fazla bilgi için » Google Cezaları Türleri ve Nedenleri Nedir?