SEO Eğitimi

SEO Eğitimi: Kapsamlı SEO Temel Bilgileri

SEO Eğitimi, Web sitenizi üzerindeki temel SEO değişikliklerini rahatça uygulayabilmeniz için temel SEO bilgilerini kullanıcılara yalın, sade bir anlatımla işlenmesidir.

Bazı konulara kapsamlı olarak girdiğimiz SEO eğitimi içerikleri dikkatli bir şekilde okumanız öneririz. Oluşturduğumuz yazımız kendi arama motoru optimizasyonunu gerçekleştirmek isteyen web yöneticilerine yardımcı olması için geliştirdik. Burada değineceğimiz SEO eğitiminin ayrıntılarında teknik bir geçmişi olmayan kişiler tarafından da rahatça kullanabilecekleri şekilde hazırladık. İçerik yönetim sistemlerini kullanan kullanıcılar (WordPress, Joomla, Opencart vb. birçok içerik yönetim sistemleri) tarafından rahatlıkla çözüm üretebilir. Bir miktar teknik yeterlilik gerektiren bazı bölümlerimizde mevcuttur. Eksik kaldığımızı düşündüğünüz noktaları bize bildirmekten lütfen çekinmeyiniz. Aklınıza takılan sorularla ilgili bizimle yazışabilirsiniz.

Site İçi Optimizasyon

Site içi arama motoru optimizasyonu, SEO uzmanlarının dış etkenler olmadan uyguladıkları değişiklikleri ve modifikasyonları Web sitesi yöneticilerinin de yapabileceği SEO etkilerini ifade eder. Site içi SEO optimizasyonu temel kısımları şu şekildedir.

Site Dışı Optimizasyon

Site dışı optimizasyon, optimizesi yapılmış web sitenizin dışında yapılan herhangi bir arama motoru optimizasyonunu ifade etmektedir. Temel mantık nitelikli bağlantılar geliştirip web siteniz ile arasında köprüler kurmaktır.

Tasarım & Mimari Optimizasyon

Bu bölümdeki bilgiler teknik SEO olarak nitelendirmekteyiz.  Web sitelerinin arama motorları tarafından genel olarak verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacak çalışmalardır. Organik arama motoru sıralaması alabilmekte için birçok teknik SEO sorunları çözümlemesi gerekmektedir. Başarılı bir SEO çalışmasının en büyük sırrı iyi gerçekleştirilmiş teknik SEO hizmeti olmaktadır.

İçerik & Yapı Optimizasyonu

İçerik optimizasyonu, arama motorları başarı için ele almak eksik olmaktadır. Bu noktada gerçekleştirilecek çalışmalar web sitenize gelen ziyaretçiler için özenle tasarlanmış olmalıdır. Güncel, yeni ve Yüksek kaliteli İçerikler geliştirilmesi ve mevcut içeriklerin yeni baştan yenilenmesi, iyileştirilmesi ve tekrardan yayınlanması ile güncelliğinin korunmasıdır.

Web Sitesi & Sunucu Optimizasyonu

Teknik SEO, sunucu optimizasyonu ile web sitesi hızını arttırmak için eş güdümlü olarak çalışmaktadır. Özellikle bu noktada ne kadar iyi bir server dengesi rekabet içerisinde olan Web siteleri sıralama açısından büyük önem taşımaktadır.

Evrensel Arama

Evrensel Arama, (SERP) arama motoru sonuç sayfalarında artan arama çeşitliliği içerisinde tanıtımını ifade eder. Bu çeşitlilik içerisinde görseller, videolar, işletme listeleri ve haberler gibi zengin snippet’ler gibi farklı öğeler yer almaktadır.

  • Görseller
  • Videolar
  • Yerel İşletme Listeleri
  • Google Haberleri

SEO Alan adı üzerinden Takipler

Web sitesi üzerinden trafiğinizi izleme alacağınız önlemler için temel oluşturur. Başarılı bir SEO için sitenize gelen trafiğin incelenmesi ve kullanıcı deneyimi ile sitenizde gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmelisiniz. Her İnternet sitesi kullanıcısının kullanmasında fayda gördüğümüz Google analitik tavsiyemiz arasındadır.

  • İzleme & Analytics