SEO’yu Seobil Hizmetleri Farkıyla Keşfedin

Ana sayfa » SEO’yu Seobil Hizmetleri Farkıyla Keşfedin
SEO’yu Seobil Hizmetleri Farkıyla Keşfedin2020-11-22T22:28:57+00:00
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hizmeti
SEO hizmeti, gün geçtikçe dijital pazarlamada arama motoru optimizasyonu işlerinin önemi daha çok artmaktadır. Dijital pazarlama hizmeti alan firmalar yatırım bütçelerinin büyük bir kısmını organik arama sonuçlarında en iyi sıralama başarısı kazanımına yapmaktadır.

Dünyanın ve Türkiye’nin artan web sitesi sayıları, en çok günümüzde SEO hizmeti ihtiyacına olan talebin önemini kayda değer derece artırmıştır.

İçerik gizle

Web siteleri, arama sonuç (SERP) sayfalarında iyi sonuç almak için firmalar rakip işletmeler ile kıyasıya bir rekabet içindedir.

Organik trafik ve sıralama artışı, SEO hizmetlerinin etkisi ne kadar uzun süre hizmet alınması ve ne kadar çok doğru, güncel yöntemler kullanılarak çalışılması ile orantılı olarak artmaktadır.

SEO Hizmetinin Firmaya Sağlayacağı Çözümler

Başarılı bir şekilde yapılan SEO hizmeti, marka değeri üzerinde önemli etkileri vardır.

SEO hizmeti faydaları, şirketler, kurumlar ve orta büyüklükte bir işletmeye sağlayacağı en büyük yararlar;

 • Web sonuçlarında kazanılan iyi bir doğal sayfa sırası, marka bilinirliği sağlar.
 • En iyi ortalama konumu alması, işletmenin güvenilirliğini yükseltir.
 • Siteye gelen trafik artışı, hizmet ve ürünlerin satışını artırır.
 • Hizmet ve ürün satışları, daha fazla kişiye ulaşmasını sağlar.
 • Ulaşılan her ziyaretçi, marka değerini günden güne yükseltir.
 • Marka arama hacimleri artmasını, kullanıcı web de marka adıyla arama yapmasını sağlar.

Arama motoru optimizasyonu hizmeti almanın bir firmaya sağlayacağı bu kurumsal çözümler ve en büyük faydaları arasındadır.

Belirli kural ve yaratıcı çalışmalar bir çok site arasından sıyrılma, kaliteli SEO hizmeti sayesinde ortaya çıkarılır. İyi sıralama almak, siteyi rakip sitelerin önüne çıkarak satışların artmasını sağlar.

Nihayetinde başarılı bir web arama sonucu elde edilmesi Google kalite yönergeleri ile çalışmak, dijital pazarlama uzmanlarının en büyük beklentileri arasındadır.

Fark oluşturacak optimizasyon çalışmalarına imza atmak, iyi bir vizyon, üst seviye bir deneyim ile kolayca gerçekleşmesi mümkündür.
SEO, Arama Motoru Optimizasyonu

SEO hizmeti ile Doğal Arama Sonuçlarında Başarıyı Yakalayın

SEO hizmeti, online iş yapmak isteyenler ürün satışı veya hizmet tanıtımı yapmak isteyenler için Arama motoru optimizasyonu işleri olmazsa olmazdır. Online bir kitleye ulaşmak istiyorsanız arama motoru optimizasyonu çalışmaları tüm işletmeler için vazgeçilmez bir pazarlama yöntemidir. Daha fazla siteye gelen trafik size daha çok potansiyel müşteri kazandırır. SEO hizmetleri sayesinde işinizde yüksek kazanç kazanmayı sağlar. Böylece dijital pazarlama hizmetleri için ayrılacak yatırımı miktarını artırır. Artan dijital pazarlama yatırım bütçesi, tüm kanallarda harcanan reklam bütçesinin miktarını artırır. Sonuçta tüm dijital pazarlama kaynakları etkin kullanılır ve daha fazla kişiye ulaşarak kolayca siteye gelen trafik sayısının yükseldiği bir başarı yakalanır.

Marka değeri yüksek bir çok işletme gerekli dijital pazarlama çalışmalarını ilk gerçekleştirmeleri sayesinde iyi bir marka değerini yakalamışlardır.

Marka değeri yükselirken hemen kazanç beklemek doğru olmaz. Markaya için yapılan yatırım harcamaları, marka değerini kazandıktan sonra fazlasıyla geri dönüş sağlar. Dijital pazarlamanın önemini önceden kavrayan tüm marka sahipleri ileri görüşlülükleri sayesinde bunu başarmıştır. Dijital pazarlama en etkili ve düşük maliyetli yöntemi SEO hizmetidir. Günümüzde en güvenilir reklam araçları arasında olan SEO büyük bir çalışma ve emeğin sonucu arama sonuçlarında başarıyı kalıcı bir hale getirmektedir.

SEO hizmetinde birçok Arama Motorunu Kullanın

Google, Bing ve Yandex gibi arama motorları siteye trafik getiren kanallar arasındadır. Google sonuçlarında sıralama pozisyonları iyi ise diğer arama sonuçları için görünürlüğü artırmak, sanal çalışmaların gerçek bir etkisi olarak işletme sitesine trafik kaynağı sağlar. Tüm iyi pazarlamacılar arama motorlarının ne kadar güçlü olduğunun farkındadır. Ancak yeterli düzeyde deneyimi, yatırım yapacak zamanı ve bütçesi yoktur. SEO hizmeti veya kapsamlı bir dijital pazarlama hizmeti tedarik etmek işletmeleri birçok farklı arama sonucu kaynağında bulunur olmayı sağlar. Farklı arama motorları kullanmak, arama sonuçları çeşitliliği için yapılan optimizasyon; uzman kişiler tarafından kolaylıkla yapılır.

SEO Hizmetlerinde Güncel Çalışmalar Her Şey

Arama sonuçlarında üst sıralara çıkaran deneyimli uzman bir SEO Ajansı,  iyi bir dijital pazarlama hizmeti sayesinde hedef kitle trafiği için kesinlikle gereklidir. Gelişen, güncellenen teknik değişimlerin farkında olan bir SEO firması ihtiyaçlara iyi çözüm üretir. Bu noktalar göz önünde bulundurulduğunda gelişime açık bir dijital pazarlamacı firmaların web sayfalarını üst sıralara yükseltir. Vizyon sahibi bir uzman işletmenin trend topic içerikleri yakalamayı sağlar.

Seobil SEO Hizmetleri, dijital pazarlama konusunda ihtiyaç olan çalışmaları başarıyla belirler ve hakkıyla yerine getirir. Sürekli sürdürülen en iyi optimizasyon, denetim ve analiz işleri firmamız tarafından temin eden işletmeler, rakip firmalara kıyasla güncel ve yeni kalır. Ajansımız en iyi yaptığı iş sitenin rakip siteler arasından çekip, web sonuçlarında üst sıralara çıkması için en iyi profesyonel SEO danışmanlık hizmetini, güncel çalışmalarla sağlar. Firmamız birçok işletmeye sağladığı güncel başarılı SEO hizmet projeleri hala devam etmektedir.

İyi bir SEO Hizmeti Stratejisi için Mutlaka Sorgulayın

 • İşletmenizin bölgesel tanıtımı ne durumdadır?
 • Satışlarınızın ne kadarı dijital ortamda gerçekleşiyor?
 • SEO hizmeti gerçekten almalı mısınız?
 • Anahtar Kelime seçimleri sizin için doğru mudur?
 • Dijital Pazarlamanın hangi kanallarını etkin kullanıyorsunuz?
 • Türkiye’de nasıl bir ziyaretçi kitlesi hedefleniyor?
 • İşinizi İnternet’te tanıtmak için ne kadar bütçe ayırmayı düşünüyorsunuz?
 • Uluslararası bir marka olmak için neler yapıyorsunuz?

Bu gibi sorularla işletmeniz için SEO stratejileri oluşturulur ve iyi firmanız için doğru bir strateji geliştirilir.

Dijital Pazarlama yöntemleriyle işletmenizin sesiniz duyuruyoruz. Bizimle iletişime geçip hizmet talep edebilir, işinizle alakalı tam destek alabilirsiniz.

Seobil SEO Hizmetleri

SEO stratejisi, iş hedeflerinize en uygun çalışmalar yapılınca başarıyı getirdiğini biliyor musunuz? Başarılı bir SEO hizmeti için, Aşağıda belirttiğimiz yaklaşımlar ile SEO hizmetlerimizi kısaca özetliyoruz.

SEOBİL NASIL YAKLAŞIR

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları dünyadaki birçok otorite tarafından sanat bazense bilim olarak görülmektedir.

Başarı iyi verileri elde etmek ve bu verilerle doğru yaklaşımlar sonucu kendiliğinden gelir. SEO hizmetine yönelik yaklaşımlarımız uzun vadeli ve somut sonuçlar veren etik hizmet sınırları içerisinde verilir.

İnternet üzerinden sıralama kazanmak isteyen her işletme geri dönüşüm oranlarını artırmak istemektedir. Geri dönüşüm oranlarını artırmak için arama motoru optimizasyonu ile iş stratejinize ayıracağınız zaman bununla doğru orantılıdır.

Seobil, dijital pazarlama ihtiyaçlarına yönelik daha kaliteli çözümler üretmek için;

İşinizi,

Ziyaretçilerinizi,

Sektörünüzü,

Araştırır ve analiz ederek kapsamlı stratejiler geliştiririz.

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu ile Artış Yakala

SEO Hizmetlerini

Seobil Farkıyla Keşfedin

Yapılacak çalışmalar işletmelerin ticari olarak büyümesini sağlar. Büyüme için seçtiğiniz dijital pazarlama ajansı ile kapsamlı çalışmalar yapmalısınız. Dijital ajanslar içerisinde tek ajans olmadığımızın farkındayız. Ama siz seçim yaparken tek ajans olmamız gerektiğini biliyoruz. Dijital ortamlardaki en son gelişmeleri yakından takip ederek sizi rekabette öne geçirir. SEO Stratejisi için bilgi ve deneyimlerimizi işinizde etkili kullanırız. İşletmeniz için çözüm odaklı şekilde birlikte verimli çalışabiliriz.

TEKNİK MÜKEMMELLİK

SEO hizmeti ile Teknik Mükemmellik buluşuyor. SEO uyumlu bir web sitesi başarılı sıralamanın temelidir. Google arama sonuçlarında görüntülenebilmesi için web sitenizin iyi çalışması gereklidir. İyi bir kullanıcı deneyimi sitenizde mevcut olmalıdır. Web geliştirme hizmetlerimiz arama motoru optimizasyonu başarısı yönündedir. Sitenizi teknik açıdan detaylı şekilde denetlemesi sağlanır. Geliştirmelerin güncel ve teknik anlamda her şeyin olması gereken detaylarıyla ilgili tavsiyelerde bulunuruz.

İÇERİK KALİTESİ

İçerik kalitesi iyi bir seo hizmeti için şart, Özgün içerikler sitenizin kalitesini yükseltir. Web Sayfaları arama sorgusu ile ilişkili sonuçlar bulamazsa siteyi sıralamaya almayacaktır. Her sayfanızın bir amacı olması gereklidir. Sayfalarınızda bulunan içerikler net olmalıdır. Hizmet veya ürün sayfaları ilgili nitelikli içerik oluşturmasında size destek veririz. Mevcut içerik, uzman gözetiminde kapsamlı olarak incelenir. İyileştirmelerin nasıl olacağı firmanıza bildirilir.

TANITIM STRATEJİSİ

SEO tanıtım stratejisi ile marka başarısı, sitenizin tanıtımı konusunda doğru alınan stratejiler gereklidir. Site muhteşem seviyede nitelikli içeriklere ve göz alıcı bir tasarıma sahip olabilir. Peki kimse içeriklerin ne kadar kaliteli olduğunu bilmiyorsa ne olur? Google içerikleri içeren sayfaları tanımakta zorlanacaktır. İyi bir tanıtım stratejisine ihtiyacınız vardır. İçerik pazarlama stratejisinde ileri uzmanlık seviyesindeyiz. Bu sayede siteleri İnternet’te tanıtmak bizim için çok kolaydır. Markayı hedef kitleye duyurur, hedef kitleyi büyütüyoruz. Sitenizin sektöründe otorite oluşturmanıza yardımcı oluruz. Kazan kazan politikası ile sizin kazanmanız ajansımız için daha önemlidir. Marka değerini arttırmaya yardımcı olmak bize başarı kazandırmaktadır. Satışların yükselmesi, web site değeri artması ve potansiyel müşteri sayısının artması ile bağlantılıdır.

Daha fazla bilgi: Markalaşma İçin SEO Kullanım Rehberi

Web sitemin Yükselmesi için Tek Çözüm SEO mudur?2020-01-30T22:19:09+00:00

SEO hizmeti, web sitesi üzerinde yapacağı çalışmalar bir çok nedenden ötürü çok önemlidir. Organik olarak yükselecek bir web sitesi SEO hizmeti ile birbirine kilitlidir. Bir web sitesinin yükselmesi için bir çok kriter vardır. Fakat SEO en düşük maliyetli en yüksek verimi kazanacağınız bir çalışma tekniğidir. SEO Hizmeti, Google ve benzeri arama motorları sıralama için kullandığı kalite yönergelerine yönelik bir çalışma olduğu takdirde web sitesinin sıralaması yükselmektedir. Web sitelerini bu kalite yönergelerine göre hazırlanması SEO sürecinde gerçekleştirilir. Bu süreç alıcı tarafından SEO hizmeti olarak isimlendirilmektedir.

Siyah Şapka (Black Hat) SEO Nedir?2020-01-30T22:26:28+00:00

Siyah şapka SEO teknikleri arama motorları tarafından kesinlikle desteklenmeyen yöntemlerin uygulanmasıdır. Bu yöntemler ile arama motorları aldatılmaya çalışılmaktadır. Kısa vadede geçici çözümler üretebilse de uzun vade de web sitenize büyük zararlar vermektedir. Muhtemel bir şekilde web sitenizin ceza alma ihtimali en üst seviyededir. Kısa vadeli çözümler üretebildiği gibi uzun vadede zararları getirilerinin önündedir.

Site İçi SEO ile Site dışı SEO arasındaki fark nedir?2020-08-11T21:16:04+00:00

Site İçi SEO teknikleri: Temelde aşağıdaki gibi sayfa öğelerini optimize etmek sitenizin iç SEO sunu başarmanız demektir. Başlıca düzenlemeler; Sayfa başlığı, Sayfa açıklaması, Kanonik (canonical) URL, Grafik Etiketlerini Aç, Sayfa Başlıkları ve Alt Başlıklar, Paragraf Metni, Alt Resim, Etiketleri, Site içi bağlantılar.

Site dışı SEO teknikleri: Temel olarak aşağıdaki yöntemlerle derinlemesine çalışmalar ile SEO başarıları elde edilmektedir. Başlıca düzenlemeler; Geri bildirim (backlink) Link Oluşturma , bloglama, Sosyal medya, Basın Bülteni Gönderimi.

Site İçi (on page) SEO Nedir?2020-07-27T07:22:17+00:00

Web sitesi içerisindeki tüm sayfaları Google arama motoru için uyumlu hale getirilmesidir. Uyumlu hale gelen Web sitesi, arama motoru sonuçlarında sıralama kazanmaya başlamaktadır. Site içi optimizasyon, bir sayfanın hem içeriğini hem de HTML kaynak kodu ile Teknik çalışmalar yapılır. Tüm sayfalar üzerinde; Title, Meta Description, Tags, URL yapısı, Gövde Etiketleri (h1,h2,h3,h4,h5), Anahtar kelime yoğunluğu, Görseller, İç linkler üzerinde profesyonel düzenlemeler gerçekleştirilmesidir.

Daha Fazla bilgi: Site İçi Optimizasyon

Site Dışı (off page) SEO Nedir?2020-07-27T07:18:42+00:00

Sosyal Ağ Siteleri : İşletme sayfanızı oluşturabileceğiniz ve sitenizin SEO’sunu iyileştirmek için benzer görevleri yerine getirebileceğiniz sosyal paylaşım platformları; Facebook, LinkedIn, Twitter vb. Gibi birçok sosyal medya sitesi bulunmaktadır.

Bloglama : Web siteniz, ürününüz veya hizmetiniz için bir blog oluşturmalısınız. En çok kullanılan blog dizinlerine ve blog arama motorlarına gönderebilirsiniz.
Forum Kullanımı: Sitenizle ilgili İnternet’teki forumları bulabilir ve konulara cevap vererek, soru oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar için tavsiye vererek ve daha birçok kullanıcı ile etkileşime girebilirsiniz.
Sosyal Yer İmleme : Blog yayınlarınızı ve sayfalarınızı Digg, Delicious, Reddit, Medium Gibi alakalı ve popüler yer işaretleme sitelerine gönderebilirsiniz.
Bağlantı kurma : Rakiplerinizi atlamak ve sıranızı iyileştirmek için sitenize dış bağlantılar kurabilirsiniz.
Basın Bülteni Gönderimi : Yetkin geri bildirimleri almak ve bilgileri halka duyurmak için basın bültenini çeşitli medya ağlarında dağıtılmasıdır. Anahtar kelimeler için sitenizi ilk sayfaya getirebilir.

Daha fazla bilgi: Site Dışı Optimizasyon

SEO Nasıl Ortaya Çıktı?2020-08-22T01:52:19+00:00

Değişen ve gelişen dünya düzeninde İnternet her evin bir parçası olmuştur. İnternet ile dünyayı keşfetme merakını gidermek için kullanıcılar bir çok adreslere teknik bir tabir ile url’leri kullanmaktaydı. Fakat şöyle bir durum söz konusu idi biz bu adresleri bilmiyorsak nasıl keşfi tamamlayacaktık. Ziyaret edeceğimiz adresleri bilmeden nasıl olur da bilgiye erişecek keşfe çıkacaktık. Sistemdeki eksikliğin farkına varan dünya, ilk kez bir arama motoru icadını 1990 senesinde ilk arama motoru Archie geliştirdi. Arama motorları hakkında detaylı yazımızı bulabilirsiniz.

Günümüzde dünyada ve ülkemizde geçerli olan, en çok kullanılan Google arama motorudur. Kullanıcıların bilgiye erişmelerini sağlayan ihtiyacı karşılayan mekanizmanın günümüzdeki en güçlü firmasının da adı Google olarak karşımıza çıkmaktadır.

SEO Eğitimi Nedir?2020-07-26T21:49:26+00:00

SEO eğitimi, İnternet sitesi kullanıcılarının temel ve gelişmiş kavramları öğretici bir dille anlamamızı sağlayan derslerden ibarettir. SEO eğitimimiz yeni başlayanlar ve profesyoneller için SEO dersleri adı altında bir araya getirilmiştir. Kullanıcıların temel SEO eğitimi bilgilerini edinerek basit değişiklikleri sitelerinde uygulamalarına olanak sağlar. Strateji geliştirmenize yardımcı olacaktır. Nasıl bir SEO çalışması yapmanız gerektiğine dair fikir edinmenizi sağlayacaktır.

Rakipler Anti SEO tekniklerini sitenize uygulamışlar mıdır?2020-08-11T21:15:27+00:00

Rakiplerinizin hizmet aldıkları ajans ve SEO uzmanlarından sitenize negatif seo uygulamasını istemiş olabilirler. Rakip olarak gördüğü siteler arasında siteniz varsa siteye Anti SEO çalışması yaptırarak iyi bir bedel ödemiş olabilir. Rakiplerin sitenizi aşağıya çekmek ve sektörde tekel olma çabalarını, bertaraf edecek çalışmalar beyaz şapka SEO tekniklerini uygulayan bir uzman ihtiyacını ortaya çıkarır. size yardımcı olabilir. Biz hiçbir şekilde negatif SEO ‘yu tavsiye etmiyor, desteklemiyoruz ve uygulamıyoruz.

Rakibim Siteme Anti SEO Yaptırırsa ne Kazanır?2020-07-26T19:51:06+00:00

Etik olmayan yöntemleri uygulayan rakipleriniz siteniz üzerinde orantısız güç kullanmış ve hedeflerine ulaşmış olur. Bundan sonra sitenin karşılaşacağı durum; Mevcut sıralamalar düşüşe geçecek ve trafiğiniz de önemli oranlarda kayıp yaşamanız beklenen sonuçlar arasındadır. Böyle bir durumda sitenizi bırakarak değerini düşürmeye çalışacaklardır. Rakipleriniz sektörünüzdeki potansiyel müşterilerinizi ele geçirmesi söz konusudur. Malesef günümüzde SEO hizmeti almayan bir çok kobi anti SEO’ya maruz kalmakta ve sitelerini etkin kullanamamaktadır.

Negatif, Anti SEO Önlemi Nasıl alınır?2020-07-26T21:40:30+00:00

Emek vererek kazanılan sıraları kaybedilmesini isteyecek olan rakiplerin illegal çalışmalarını durdurabilirsiniz. Eğer erken önlem almazsanız sitenizin sıralama düşüşü yaşaması beklenen bir durumdur. Bunun hemen farkına varmanız biraz zaman alabilir. özellikle bir SEO hizmeti edinmediyseniz. Düşüşler, bazen hatırı sayılır seviyelerde sıralamaları aşağılara çekecek noktaya gelebilmektedir. Tabii önlem almak ilk şarttır. Firmanızın saldırılara karşı tedbir alabilmesi için öncelikle bir ajanstan destek alıyor olmanız daha hızlı çözüm elde etmenizi sağlayacaktır. Sitenize kötü bağlantıları yönlendiriyorlarsa paniklemeden ve geç kalmadan hızlı bir şekilde negatif SEO ya dur diyerek, ret etme raporu oluşturup Google’a göndermeniz yetecektir. 

Negatif SEO En çok Nerelerde Görülür?2020-07-26T19:54:12+00:00

Yüksek rekabet içerisinde olan anahtar kelimeler için saldırı gerçekleşmesi daha büyük bir ihtimaldir. Karlılığın yüksek olduğu anahtar kelime gruplarında SEO savaşları çok fazladır.

Negatif (Anti) SEO nedir?2020-08-11T21:11:37+00:00

Sektörünüzde rakipleriniz her zaman sadece SEO hizmeti alarak ilerlemez. Rakiplerini alaşağı etmek için uygulanan tekniklere Negatif (Anti) SEO denilir. Rakip siteler için her zaman sitelerini, sitenizle yarışa girmesi için etik arama motoru optimizasyonu çalışması tek seçenekleri değildir. İnternet dünyası rekabetin artmasıyla daha acımasız bir duruma gelmiştir. Yüksek rekabetin olduğu sektörlerde daha yoğun olarak etik olmayan yöntemlere başvurulduğu görülmektedir.

Kısaca SEO Nedir?2020-07-26T21:45:48+00:00

SEO, İnternet sitenizi arama motorlarında sıralama alması için yapılan uyarlama çalışmaları bütünüdür. SEO, Süreklilik gerektiren çalışmalar içermektedir. Değişen ve gelişen arama motorlarına ilave İnternet dünyasına katılan diğer Web siteleri ile sıralama yarışını sürdürmenizi sağlayan düzenlemeler bütününe SEO denir. Erişilebilir olmanın ve güncel kalmanın yolu SEO’dan geçmektedir.

Kimler SEO Eğitimi Almalı?2020-01-30T23:38:27+00:00

SEO eğitimi alan internet sitesi işletmecileri profesyonel SEO hizmeti desteği için gerekli altyapıları oluşturabilmektedir. İçerik yönetim sistemi kullanan kullanıcıların hızlı verim elde edebilmesi için düzenlemeleri kolayca yapabilmesi hedeflenmektedir. Daha karmaşık sistemleri kullanan kullanıcılar siteleri üzerinde Optimizasyonu nasıl yapacakları konusunda fikir sahibi olmalarını sağlamaktadır. SEO Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Web sitelerini Arama Motorlarında iyi bir şekilde sıralaması için optimize etme teknikleri ile kullanıcıların SEO Eğitimi ile çalışmalara dahil edilmesi sağlanır. Seobil SEO eğitimi, siyah ve beyaz SEO teknikleri, arama motorunun nasıl çalıştığı, SEO pazar araştırması, içerik araştırması, Site içi Optimizasyon teknikleri, Site dışı Optimizasyonu teknikleri, Sosyal Medya Optimizasyonu, SEO Araçları vb. Gibi Arama Motoru Optimizasyonu konularının tümünü içerir. SEO eğitimi websitesi olan herkes tarafından üzerine düşülmelidir.

En çok Kullanılan Dört Siyah Şapka Tekniği Nelerdir?2020-07-26T19:03:51+00:00

1. Gizli Metin

Arama motorlarının gördüğü fakat ziyaretçilerin göremediği metin, gizli işaretler, linkler, resimleri içerir. Bu teknikleri uygulama alakasız anahtar kelimeler ekleme ile anahtar kelime yoğunluğunu arttırmak kötü niyetli uyulama ve tekniklerdir.  İç bağlantı yapısını veya eser hırsızlığını önlemek için gizli linkler kullanılarak geri bildirim kazanılması sitenize kalıcı zararlar verebilmektedir.  Metni gizleme yollarından bazıları, yazı tipi boyutunu sıfıra ayarlamak, resimleri 1x1px çekmek, metni ekran dışına ayarlamak, beyaz arka planda beyaz yazı kullanmak ve benzeri kurnazlıklar arama motorları tarafından tespit edilmektedir. Sitenizin organik anahtar kelime sıralamanızı etkileyecek tavsiye etmediğimiz yöntemlerdir. 

2. Niteliksiz Sayfalar

Anahtar kelimeler bakımından zengin fakat alakalı bilgilere sahip olmayan sayfalardır. Ziyaretçileri ilgisiz bir sayfaya yönlendiren bağlantılara odaklanan niteliksiz sayfalardır. Bu sayfaları siyah şapka SEO’sunu yapanlar yükseltmek istedikleri sitelerde kullanmaktadırlar.

3. Makale Karıştırma

Aynı makaleyi sanki yeni bir makaleye benzeyecek şekilde yeniden üretilmesidir. Bu tür yazılar içeriği tekrarlamaktadır. Bu tür yazıların içeriği tekrarlamaktadır. Kötü yazılmış ve ziyaretçiler için değeri düşüktür. Bu teknikte, yeni makaleler yaratmış gibi düzenli içerik yüklenerek yükseltilir. Tabii ki doğru bir çözüm değildir. Arama motorları tespit ettikleri zaman ceza uygulamaktadır. Kesinlikle bu şekilde çalışmayı önermiyoruz. Kullanıcıların ilgisini çekecek yeni konu ve özgün anlatımla içerikler üretilmesi kalıcı çözümler için olmazsa olmazdır.

4.Yinelenen İçerik

Orijinal bir içerik kopyalanarak sayfanızda yayınlamanız ile sayfa sayınızı arttırılmasıdır. Ne yazık ki en sitenize hiçbir yararı dokunmayacaktır. Eser hırsızlığına giren bu yöntem sıralama alamamanıza neden olacaktır.

Daha fazla bilgi için » Google Cezaları Türleri ve Nedenleri Nedir?

En çok Bilinen İki Siyah Şapka SEO Tekniği Nelerdir?2020-07-26T19:12:43+00:00

1. Anahtar Kelime Doldurma

Arama motoru botları ile sitenize uğradığında sayfalarınızı dizine eklemek için anahtar kelimeleri ve anahtar ifadeleri analiz etmektedir. Arama motorunun bu özelliğinden yararlanabilmek için, bazı kolay SEO uygulaması yapmak isteyenler siyah şapka SEO tekniği olarak anahtar kelime yoğunluğunu arttırmaktadır. Anahtar kelime yoğunluğunun optimum seviyesinden çok fazla bir şekilde giriş yaparak şişirmektedir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitenizi niteliksiz bulmasını tetiklemektedir. Dolayısıyla sıralamanızı olumsuz yönde etkileyecektir.

2. Gizleme

Web sayfalarını arama motorları uğradıklarında farklı bir sayfa görmesi kullanıcıların farklı sayfa görmesi durumudur. Örnek verirsek arama sonuçlarına “kentsel dönüşüm yönetmeliği” olarak görülen bir site kullanıcı içerisine girdiğinde “zayıflama ürünleri” satan bir sayfa ile karşılaşması durumudur. Bu şekilde uygulamalar arama motorları için doğru uygulamalar değildir. Arama motorları tarafından ceza uygulanmaktadır.

En çok Bilinen Beyaz Şapka SEO Teknikleri Nelerdir?2020-01-30T22:23:25+00:00
 • Özgün İçerik: Kaliteli içeriklerin geliştirilmesi ve kullanıcıların hizmetine servis edilmesi arama motorlarının aradığı en önemli unsurlardan birisidir. Özgün ve benzersiz içeriklerle sayfalarınızın konusu ile ilgili kapsamlı ve SEO uyumlu içerikleriniz sıralamanızı doğrudan etkilemektedir.
 • Anahtar Kelime, Başlık ve Meta Kullanımı: Sitenizin HTML kodları arasında etiketi içerisinde bulunan meta verileri kullanımı hassasiyet ile yapılmalıdır. Doğru anahtar kelimeler ile meta verilerinizi oluşturmanız SEO’nun olmazsa olmazıdır.
 • Dolaşma Kolaylığı: Arama motorları web sitelerini incelerken kullanılabilirliğini ve gezinme kolaylığına elverişli siteleri göz önünde bulundurur. Alakasız bağlantıları kullanmaktan kaçınmak hem kullanıcılar hemde arama motorları için büyük önem taşımaktadır.
 • Site Performansı: Sitenizin ve sayfalarınızın performansı arama motorlarının sıralama için belirledikleri bir diğer faktördür. Kullanılamayan sayfalar veya erişilemeyen hedef sayfalar arama motorları tarafından dizine eklenemez ve sıralamanız açısından çok önemli bir noktadır. Bir gün veya daha uzun bir süre trafiği etkileyecek faktörler sıralamanızı olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle sitenizin hızlı yüklendiğinden ve her zaman erişilebilir olmasından emin olmanız SEO açısından çok önemlidir.
 • Gelen Bağlantı Kalitesi: Arama motorları sitenize gelen bağlantıların kalitesini incelemektedir. Açıklama getirecek olursak Hırdavat sitesine sahipsiniz fakat size sağlık alanındaki sitelerden çok sayıda bağlantı gelmektedir. Arama motorları gelen bağlantıların alaka düzeyi düşük olduğundan sıralamanızı düşürecektir.
Beyaz ve Siyah Şapka SEO Karşılaştırması Nasıldır?2020-07-26T19:30:37+00:00
Beyaz Şapka (White Hat) SEOSiyah Şapka (Black Hat) SEO
Arama motoru kurallarına uygun teknikleri arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için çalışmalarını sürdürür.Arama motorları tarafından onaylanmayan teknikleri  sitenin SEO’sunda hızlı sonuç almak için kullanılır.
Sitenizin cezalandırılması veya indeksleme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.Sitenizi arama motorları tarafından yasaklanmış, indeksleme sınırı veya daha büyük bir ceza almış olabilir.
Kullanıcılara kaliteli ve alakalı içerik sağlamak için özgün çalışmalar üretir.İçeriğin kalitesini ve kullanıcıyı umursamayan çalışmalar yapar.
Uzun vadeli bir yatırım için en iyi reklam modelidir.Kısa vade de hızlı finansal kazanç arayanlar tarafından tercih edilir.
Başlıklarda, meta etiketlerde ve içerik gövdesinde anahtar kelimelerin optimum kullanımına odaklanır.Anahtar kelime yoğunluğu, daha yüksek arama motoru sıralaması elde etmek için aşırı yüksek kullanılır.
Beyaz Şapka (white hat) SEO Nedir?2020-08-11T21:13:50+00:00

Beyaz şapka SEO tekniklerini kullananlar SEO ajansları ve SEO Uzmanları,  arama motorlarının sıralama için belirledikleri legal yöntemler ile çalışmaktır. Bu yöntem ile yapılacak çalışmalar sitenizde uzun vadede daha kalıcı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Sitenizin kalitesini ve değerini yükseltecek çalışmaları içermektedir. Kullanıcıları kazanmaya yönelik arama motoru optimizasyonu çalışmaları hedeflemektedir.