SEO Nedir, Nasıl SEO Yapılır? Tüm Aşamalarını Kavrama

Ana sayfa » Blog » SEO Blog ve Teknolojik Gelişme Platformu » SEO Dersleri » SEO Nedir, Nasıl SEO Yapılır? Tüm Aşamalarını Kavrama

SEO, arama motoru sonuçları sayfasında sitenin ücretsiz, reklamsız sıralarda görüntülemesi için web sitelerine kalite yönergelerini uygulayarak değerini arttıran bir çalışmalar bütününe denir. Günümüzde İnternet pazarlaması geliştikçe arama motoru optimizasyonu da değer kazanmaktadır. Şimdi SEO’yu Seobil’in gözüyle farklı bir bakış açılarıyla anlatmaya çalışalım.

SEO Nedir, Sorusuna Farklı Bakış Açılarıyla Yaklaşım 

SEO, Arama motorları tarafından görünürlüğün sağlanması için Web siteleri üzerinde yapılan bir takım çalışmalar bütünüdür. Reklam ücreti ödemeden reklamsız görünürlük kazanma sanatıdır.

İnternet dünyasında oyunu kuralına göre oynama sanatı ve becerisidir. Uzun vadede reklamsız kazanılan sıralamalar maliyetleri düşürür.

Düzenli emek ve bilgi birikimi gerekliliği ile arama motoru sonuçlarında daima yukarıya yönelişin adı SEO’dur.

SEO (Search Engine Opitimization) nedir? Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu olduğunu herkes öğrendi.

Neden bir SEO’ya İhtiyaç Duyarız? SEO ne Demek bize neyi çağrıştırıyor?

Peki nedir bu SEO ve neden kurumlar veya işletmeler bir seo’ya ihtiyaç duyar? Bu arama motoru optimizasyonu kavramına bir açıklık getirin diyorsanız.

Önce sırtınızı koltuğa yaslayın tüm dikkatinizi verin.

Sıra dışı teknikleri öğrenmek için önce neyin ne olduğunu kısaca bilmemiz gereken bilgiler vardır.

Hemen anlatmaya başlayalım.

Arama motoru optimizasyonu, Web sitesi içinde bulunan sayfa, yazı, makale, ürün bilgisi, fiyatlar, ses, uygulamalar,  görseller, video gibi

sitenizi oluşturan tüm hücreler yani içerikler kullanıcılara altın tepside belirlenen en iyi sıralama kuralları ile gösterilmesi sanatıdır.

Altın değerindeki içerikler, sadece kaliteli ve özgün çalışmaların ürünü ise kıymetli bir sunumu hak eder.

Arama motorları tarafından fark edilen bu sayfaların kullanıcılar için en iyi sunumunu sağlamaktadır.

Altın tepsi de sunulması ne demek oluyor? Kim sunuyor?

Arama motorları tepsiyi kullanıcılar için gösterenler, tepsiyi dolduranlar da biz oluyoruz.

Tepsimiz sıradan bir tepsi değil altın tepsi, öyleyse ben bu tepsiyi en iyi yiyeceklerle doldurmalıyım diyor.

Burada benzetilen yiyecekler bizim web’de sunacağımız kaliteli içeriklerin yer aldığı her birer sayfamızı temsil ediyor.

Başarılı bir SEO’yu belirleyen Temel Kavram Nedir?

Kaliteli içerikleri belirleyen içeriklerin tanımı olan anahtar kelime kavramıdır.

Doğru içeriği anlatan sayfalar, benzer ve alakalı anahtar kelimelerin yer aldığı sayfalar oluyor.

Arama motoru sonuçlarını getiren ve bu işlemleri sağlayan algoritma binlerce siteyi tarama yaparak içinden kaliteli içerikleri kolayca anlıyor.

SEO’da başlangıç noktası Anahtar Kelimeleri Öğrenmek

Anahtar kelimeler nedir? Dikkatleri buraya çekiyoruz bu kelimelerin kullanımda en doğru seçim için  yer alan tüm siteler arasından en iyi içerikli sayfaları seçiyor.

Çünkü altın tepsiyi sunacağı kişilerin çok önemli kişiler olduğunu biliyor. Arama motoru kullanıcıları arama motorları için önemli gelir kaynaklarıdır.

Bu yüzden kullanıcıları memnun etmek zorunda olduğunu Google, yandex ve bing  çok iyi biliyor. Bu sebeple her altın tepsiyi kullandığında daha iyi sunmak için gayret ediyor. Evet Arama motorları kendilerini güncelliyor.

Tepsimizin üzerine en güzel içerikleri, en iyi yazıları, en iyi fiyatlı ürünleri ve en kaliteli görselleri altın tepsiye doldurarak önümüze getiriyor.

2020 senesi Hala Neden SEO’ya ihtiyaç var?

Peki her şey de en iyi sayfayı önümüze getiren arama motorları 2020 senesinde gerçekten bize SEO şansı veriyorlar mı?

Neden bir SEO hizmetine ihtiyaç duyuyoruz?

SEO tamda burada devreye giriyor. web sitesine katacağı katkılara ihmal edilemeyecek değere sahiptir.

 • Sitelerin eksiklerini tespit edip kapatmaya çalışıyor.
 • Rakip firmaların çalışmalarını inceleyip site uyarlıyor.
 • Sitenin optimizasyonunu sağlıyor.
 • Kullanıcıların daha verimli bir deneyim elde etmesini sağlıyorç
 • Web mağazasının gelişmesi ve yeni sayfalar için bir sürü çalışmayı kademeli olarak siteye entegre ediyor.
 • Dijital pazarlamada bir çok farklı platform kullanmanızın önünü açıyor.
 • Spam ve gereksiz çalışmaların önüne geçiyor.
 • Anti seo çalışmalarını tespit ederek, önlem alıyor.
 • Markanın ön plana çıkarak, satış ve karlılığı yükseltiyor.

SEO sadece bu anlattıklarımızdan ibaret değildir.

SEO Rekabet Analizi Nasıl Yapar?

Dijital pazarlama’da başarılı olmak için bir pazar araştırması da yapar nasıl mı? En çok merak edilen konulardan biridir. Bunun en büyük sebebi kar ve satış sağlayan en temel bileşendir. Rakiplerin sattığı ürünleri müşterileri çektikleri sayfaları kim bilmek istemez. Bir rakip sitenin belirli bir sayfası eğer son bir ayda bin trafik almışsa burada potansiyel bir satış söz konusudur. SEO ve dijital pazarlama araçları yardımıyla buradaki pastadan payınızı alabilirsiniz. Nasıl mı? Aşağıdaki makalemizi dikkatlice incelemenizi öneriririz.

Dijital Pazarlama Nedir? Çeşitleri ve Stratejisi Belirleme

E-ticaret firmaları iyi fiyat veremezlerse diğer sitelerin gerisinde kalırlar bunun sebebi kullanıcılar tarafında tercih edilmemesidir. Rakip siteler ile sürekli takipte olmanızı sağlayan yakından incelemeniz sağlayacak ipuçları SEO kavramının içerisinde saklıdır.

SEO’yu Google Nasıl bir Yerde Konumluyor

Arama motorları için yapılan SEO, tabiki bir çokları tarafından önemle icra edilmektedir. İnternet ortamından bir çok içerik bir çok makale mevcuttur. Peki daha önce en çok kullanılan arama motoru olan Google, arama motoru optimizasyonu konusunda ne diyor;

Google: Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Başlangıç Kılavuzu

SEO’nun ne olduğunu iyi anlamamız için öncelikle ihtiyaç olarak gördüğümüz arama motorları ve çalışma mantıklarına değinmemiz gerekmektedir.

SEO Nedir, Nasıl Yapılır Altın Tepside SEO içerikleri

SEO’yu kavramak, arama motorları anlamaktır.

SEO’nun Ne olduğunu Anlamak için Arama Motorlarını Tanıyalım

Arama motoru kullanıcıları yaani bizler altın tepsiyi taşıyanları çok merak ediyoruz. Google altın tepsiyi taşıyan en güçlü arama motoru, özellikle ülkemizde en çok ondan altın tepsiyi hazırlayıp getirmesini istiyoruz. Arama motorları içerisinde kullanıcılar en çok Google arama sonuçlarına talip oluyor.

Altın tepsiyi taşıyan Yandex ülkemizde kullanıcı sayısı giderek artmaktadır. Nede olsa tarih boyunca siyasi, ticari ilişkilerimiz iyi, kötü hiç kesilmeyen Rusya’ya ait bir arama motorudur. Bing ve Yahoo arama motorlarının isimlerini söylemezsek bir şeyleri eksik anlatmış oluruz.

Microsoft’un geliştirdiği Bing arama motoru, hatırı sayılır derecede kullanıcısı var. Yahoo tabii eski zamanın arama motoru belki zamanında Google’ı satın alsaydım diye hayıflanıyordur.

Arama motorları gelişimi üzerine en kapsamlı yazı olan sayfamızı dikkatlice inceleyiniz. Yazı günümüz de arama motorlarının nasıl özellikleri ön plana çıkararak geldiğini içeren yazımız SEO’nun temellerinin nasıl çıktığını ortaya sermektedir.

Geçmişten günümüze arama motorlarının gelişimi sırasında, en çok yaşanan değişim SEO üzerinde olduğu kuşkusuz bilmekteyiz. SEO savaşlarının günümüzde ne kadar ciddi yapılmasının bir örneği de arama motorlarının gelişim sürecinde web sitelerinin yaşadığı sıralama kayıplarıdır.

Başarılı bir SEO Tanımı Yaparken Eksik Kalmasın Diyoruz

Kullanıcı Arama motoru kullanır. Arama motoru buldukları sonuçları kendi algoritmasına göre sıralar ve bize gösterir. Tamda değinmek istediğimiz yer Sitemizin Sıralamasını etkileyecek bizim tarafımızdan yapılan çalışmaya SEO diyoruz. Şimdiye kadar SE (Search Engine) yaani arama motorunu tanımladık.

Nedir? Nelerdir? Neymiş Böyle SEO

Bu SEO ‘da birde O (Optimization) harfi vardı. Optimizasyon diyip geçsek de aslında tam Türkçesi uyarlama veya uyumlama demek oluyor.

SEO, arama motorlarının algoritmalarına göre sitemizi uyarlama hizmeti olarak dünyada satılan hizmetin diğer bir adıdır.

SEO, arama motoru sonuçlarında sayfaların sıralamasını yükseltecek çalışmalar için para ödersiniz.

SEO, arandıkça bulunabilmeniz için sitenizde anahtar kelime bulmalıdır. Siteler Sayfalardan oluşmakta sayfalar Anahtar Kelimeler ile hayat bulmaktadır. Anahtar kelimeler sitenizi daha anlamlı kılan özelliklerdir. Rakiplerinizin sitesi ve sizin siteniz anahtar kelime bakımından sürekli bir yarış içerisindedir. Bu sıralamalarda üst sıralarda yer alabilmek için sürekli SEO çalışmaları gerçekleştirilir. SEO çalışmalarını SEO uzmanları ve ajanslar vermektedir.

SEO Bitmez, Kesilir veya Ara Verilir

SEO, Yapılınca biten bir şey değildir. Bu algıyı yıkmak zorundayız. Biten bir şey değil ama kesilen bir şey demek daha doğru olur. Hizmet iş veren tarafından kesildiğinde sahip olduğunuz sıralamalar yavaş yavaş geriye düşecektir. En büyük sebebi başta Google, yılda 600 den fazla büyük ve küçük güncelleme ile arama motorlarının kendisini yenilemesidir. Diğer büyük sebebi ise rakiplerinizin sürekli çalışmalarla ilerleme kaydetmesidir.

SEO Nedir, Nasıl Yapılır, SEO ile sıralama nasıl yükselir

SEO Nelerdir, Alan veya Yaptıran İşletmelere Kazancı Nedir?

Seo nedir diye sormayın ülkemizde Seo yapan uzmanlara, bir dokunun bir ah işitirsin yakalarsan bir uzmanı çok dertlidir.

SEO, İnternet’te varlığınızı göstermek istediğiniz sürece devam etmesi gereken uzun soluklu bir çalışmadır.

SEO nedir? organik, doğal yollarla sitenize gelen ziyaretçileri arttırmak için bir dizi yöntem ve tekniğin uygulanmasıdır.

SEO, doğal yollarla daha fazla kullanıcıya ulaşmak için yapılan site içi ve site dışı çalışmaların toplamından fazladır.

SEO, sayfa veya sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkması için yapılan iyileştirme tekniklerini kapsar.

SEO, Firmanıza en büyük kazanımları marka bilinirliği, müşteri potansiyeli, güvenilirlik, kaliteli hizmet gibi birçok kriterlerde olumlu artış sağlar.

Seo arayıp da bulamadığınız, bulup da satın almadıklarınız, görmek istemediklerinizi gösteren bazende hak edene hakkını almasına yardımcı olacak dijital çağımızın süper silahına s.e.o denir.

Günümüzde S.E.O ‘yu doğru yaptıran iş, güç, para ve donanım kazanırken bunun aksine yanlış yapıldığı zaman bazılarının başına iş açan, zayıflatan, para saçtıran üstüne akıl bulayan özellikleri de vardır.

SEO ile Üst Sırada Yer Kazanma, Reklamsız Sıralama Elde Etme

Günümüz dünyasında bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Siteye sahip olmak sadece yeterli değildir. Sitenin organik trafiğe sahip olması daha fazlaca önemlidir.

Yüksek trafiğe sahip olan bir web site işlek bir caddedeki dükkana benzer.

Peki sitenize nasıl daha fazla trafik çekilir? İşte bu noktada devreye SEO giriyor.

Seobil SEO Çalışmaları ile yapılan teknik çalışmalar sitelerin arama motoru dostu (Search Engine Friendly) olmasını sağlar.

Sitenizin Google gibi arama motorlarında daha iyi bir sıraya sahip olmasına olanak verir.

Örneğin,

içeriğimiz üzerinden gidelim arama motoru optimizasyonu hizmeti sağlayan bir firma olsun;

SEO, arama motorlarında “seo nedir” kelimesi

veya alakalı kelimeler “seo nedir nasıl yapılır” veya “seo nasıl kullanılır”

gibi kullanıcıların arama motorlarında yaptığı sorgular karşısında SERP sonuçlarında sitenin üst sıralarda yer almasını sağlar. Bu tür çeşitli arama sorgularında doğal yolla sıralamaya sahip değilseniz, ücretli arama sonuçları için Google Ads kullanımı gereklidir.

SEO, reklam harcamalarına gerek kalmadan doğal yollarla sitenize daha fazla ziyaretçi gelmesine yardımcı olur.

Arama motorları ayırdıkları ads alanlarında, ücretli sıraları harcanacak bütçe karşılığında tıklama ve gösterimi belirli bir ücret çıkarmaktadır. Her kullanıcı arama motoru sonuçlarında görmüştür.

Bütçenizin yettiği kadar kullanıcılara belirli tıklama sayısına ulaşıncaya kadar yer satın almasıdır. SEO, bu reklam alanları için ayrılan yerlerin dışındaki  sıralama alanlarını kapsamaktadır.

Geriye kalan ücretsiz sıralar için çalışmaktadır.

Arama motorlarından satın alınan reklamların sitenizin ücretsiz sıralaması üzerinde hiç bir etkisi yoktur.

“DİKKAT AŞAĞIDAKİ YAZAN SEO BİLGİLERİ YÜKSEK SEVİYEDE TEKNİK SEO, BİLGİ AKIMI İÇERİR.”

“SESSİZ BİR ORTAMDA OKUMANIZ ÖNEMLE  TAVSİYE EDİLİR.”

SEO Eğitimi

SEO Eğitmi için gerekli arama motoru optimizasyonu için temel bilgileri ücretsiz olarak sayfamızdan yararlanarak sayfamızdan yararlanarak inceleyebilirsiniz. bizi takip edebilirsiniz.

SEO Eğitimi

SEO İçerikleri

SEO içerikleri üretirken nasıl bir hassasiyet ile ele aldığımızı ve İçerikleri pazarlama için nasıl hazırladığımızı inceleyiniz.

SEO İçerikleri

SEO kavrama! Arama Motoru Nasıl Çalışır?

SEO’yu daha iyi anlamak için öncelikle arama motorlarının nasıl çalıştığını bilmeliyiz. Arama motorları, kullanıcı tarafından yapılan arama sonuçlarını döndürmek için bir takım işlemler gerçekleştirir, bu işlemlere bakacak olursak

 • Crawling – Web sitenize bağlı olan tüm sayfaları elde etme işlemidir bu işlem Crawler veya spider ismi verilen yazılım ile gerçekleşir. En çok kullanılan arama motoru olan Google dan örnek verecek olursak bu yazılım Googlebot olarak adlandırılır.
 • Indexing – Crawling sayesinde elde edilen web sayfalar listelenir. Bu sayfalardan elde edilen verilerin, devasa boyuttaki veri tabanlarına sonradan geri elde edebilmek amacıyla saklanmasına indeksleme denir. Temel olarak indeksleme işlemi sayfayı en iyi tanımlayan kelime ve ifadelerin bulunup, belirli keyword lere ( anahtar kelimelere) atanmasıdır.
 • Processing – Arama isteği geldiğinde arama motorunun yaptığı değerlendirmelerdir. Aratılan sorguyu veri tabanında indekslenen sayfalarla kıyaslar.
 • Calcuating Relavancy – Aradığınız sorgu yüksek ihtimalle birden fazla web sayfasında bulunmaktadır. Bu durumda arama motoru, aradığınız kelimelerin kendi veri tabanında indekslenmiş olan web sayfalarının örtüşme (alaka) düzeylerini hesaplar. Son olarak en iyi eşleşmeleri SERP (Search Engine Result Page) arama motoru sonuç sayfası olarak browser da gösterir.

SEO Nasıl Yapılır? Google SEO Aşamaları

Arama motorları günümüzde sayısı oldukça çoktur. Fakat tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan arama motoru “Google” bütün önemi üzerine çekmektedir. “Google” belirlediği kalite yönergeleri doğrultusunda siteleri belirli bir sıraya yerleştirir. Bu sayede sıralama alan web siteleri kullanıcılar tarafından popülerlik kazanmaktadır.

Google arama kutusu içerisinde aranan her anahtar kelimeye karşılık Web siteleri sıra alır. Ziyaretçilerin büyük bir kısmı en üstte yer alan web sitesine oradan da azalan bir oranda diğer sitelere giriş yapması istatistiksel olarak kanıtlanmıştır.

SEO yapma; web siteleri “Google” sonuçlarında yüksek sıralaması alabilmesi için uygun hale getirme, uyarlama ve optimize etme çalışmalarıdır.

Bu çalışmalar ajanslar veya uzmanlar tarafından verilmektedir.

Seobil: SEO’yu Seobil Hizmetleri Farkıyla Keşfedin

sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır? Temel Adımları

SEO belirlenen bir sıralama düzeni içerisinde yapılmaktadır. Web siteleri öncelikle kapsamlı bir şekilde analiz araçları tarafından incelenir.

Google SEO çalışmaları Site içi SEO ve Site dışı SEO olmak üzere iki temel adımı kapsamlı olarak ele alınır.

Detaylıca sayfaları inceleyebilir ve sitenizde uygulayabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları bize mail adresimizden yazarak her zaman destek alabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu Ne İşe Yarar? Neden Yaptırılır? Konulu içeriğimiz Google’da çıkmak için yapılması gereken çalışmalara dikkat çekiyor.

Başarılı bir optimizasyon sadece arama motoru kriterleri için değil kullanıcıların faydasına geliştirilen web sayfaların tasarımı yapılması en iyi SEO başarısını göstermektedir.

Web sitesi performansı kullanıcılar için oldukça önemlidir. Sayfaların geç açılması, kullanıcıların uzun süre beklemesi sabrını zorlar ve sitenizden hemen çıkmasına sebebiyet verebilir. Bundan dolayı web sitesini hızlandırmak, sade bir kod yapısı, en düşük dom sayısı ve boyutu ile hazır hale getirmek arama motoru optimizasyonu yapmanın temel şartları arasındadır.

Bahsettiğimiz adımlarda başarı kaydeden web siteleri Google arama motoru için sitelerini optimize etmiş olurlar.

Kalıcı bir SEO için Seobil’in mutlaka yaptığı çalışmalar ile ilgili yazımızı,

Kalıcı bir SEO için Seobil’in 7 Stratejisi Nedir?

inceleyebilirsiniz.

ÖZET

Arama motorları sitenize örümcek dediğimiz İnternet’i gezip yeni eklenen, güncellenen veya link alan sayfaları dolaşan botlardan yollar.

Sitenize bu botlar tarafından yapılan ilk ziyaret indeksleme birinci kısmıdır.

İndeks nedir? ne işe yarar? İndeksleme dediğimiz olay aslında Google gibi arama motorlarının sitenizi tanıyıp kendi sistemine kaydetmesidir.

Arama motoru sayfanızı temsil eden bir takım anahtar kelimeler atar. Kullanıcı bu kelimeleri arama motorunda aradığı zaman bu kelimelerle indeks alan sayfaları bulur.

Google gibi arama motorları rank (sıralama) sistemi kullanır.

Sitenizin sıralamasını (rankı) belirleyen güvenilirlik, içerik kalitesi ve miktarı,

sayfa yüklenme hızı,özgün içerik,  anahtar kelime yoğunluğu,

kullanıcının sitenizde geçirdiği süre, uzun vadede ziyaretçi sayınız gibi yüzlerce etken vardır.

SEO nedir? Yukarıda saymış olduğumuz kriterleri inceleme, analiz etme ve uygulama sanatıdır.

Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama neden gerekli önem verilmeli, pazarlama kaynakları ve SEO’nun bize kazancı nedir? Sayfamızı inceleyiniz.

Dijital Pazarlama

SEO Uzmanı

SEO uzmanı nasıl olmalıdır? Web sitenize satın alacağınız SEO paketlerini gerçekleştiren Uzmanlar nasıl özelliklere sahip olmalıdır.

SEO Uzmanı
SERP Özellikleri Nelerdir?2020-07-27T06:54:53+00:00

SERP Özelliği, normal sonuçlarına ek olarak geliştirilerek kullanıcılar için sunulan ek gösterimleri ifade eder. Bunları gerçekleştirirken başarı sıralaması ve kullanıcı deneyiminden yararlanarak sonuç sayfalarına eklemektedir.

Zengin Parçacıklar (Rich Snippets): Mevcut sonuca bir görsel eklemesi gerçekleştirmektedir.

Ücretli Sonuçlar (Paid Results): Anahtar kelimeler için teklif alınarak satın alınarak kazanılmasıdır. (Google ads)

Evsensel Sonuçlar (Universal Results): Organik sonuçlara ilave olarak yeni sonuçların kullanıcılar için sunulmasıdır.

SERP Nedir?2020-07-27T06:38:04+00:00

SERP (Search Engine Results Page), Arama motoru sonuçları sayfası anlamına gelir. Kullanıcılar arama motorlarını kullanarak arama yapar. Sonuç sayfası anahtar kelime girişi yaparak aradığınız sonuçları ilişkili İnternet sayfaları ile görüntülemektedir. Listelenen sayfalar içerisinden kullanıcılar aradıkları veri ile en alakalı sayfaya yönelim gösterirler. SERP’ler organik ve ücretli arama sonuçlarının hepsini bir araya getirip görüntülemektedir.

SEO Ne İşe Yarar?2020-07-27T05:50:22+00:00

SEO ne işe yarar, Web sitelerini arama motorları için optimize eder. Kullanıcılar, ürün veya hizmetlerle alakalı anahtar kelimeleri arama motoru kutusuna girer ve arar. Arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alan sayfalar daha çok ziyaretçisi olur. Bu nedenle, ücretsiz arama motoru sonuçları, Web sitesine gelen trafik sayısı ve erişilen hedef kitle sayısını artırır.

Daha fazla bilgi: Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Ne İşe Yarar? Neden Yaptırılır?

SEO Tanımı Nedir?2020-07-27T07:01:29+00:00

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Bir web sitesine gelen ziyaretçi sayısını artırma sürecidir. Bir web sayfasının görünürlüğünü arttırır. Arama motoru optimizasyonu, web sitesine giden trafik miktarını ve kalitesini, arama motoru sonuç sayfaları içerisinde en üstte görünebilecek şekilde artırır.

13 Yorum

 1. Avatar
  Canan poyraz 17:54 de 29/03/2019 - Yanıtla

  Okuduğum en iyi seo yu anlatan yazı emek verilmiş teşekkürler

 2. Avatar
  Fatih Akça 16:49 de 30/04/2019 - Yanıtla

  Google’ın ve diğer arama motorlarının nasıl çalıştığına değinmeniz sıralama yapısını ve SEO’yu daha iyi anlamamı sağladı. Gerçekten çok özverili, detaylı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.

 3. Avatar
  Selin Balarısı 23:34 de 04/05/2019 - Yanıtla

  Gerçekten yazı emek verilerek yazılmış. Şu sıralar araştırmalarım da anladığım kadarıyla arama motoru sonuçlarında yükselmek için backlinklerin çok bir önemi kalmadı. Seo kaliteli içerik savaşı olduğudur. Seo ajanslarının editörlerinin savaşı olduğunu düşünüyorum. Giyim üzerine satış yapan bir sitemiz var instagramda başladık daha sonradan e ticaret sitesine de sahip olduk.ancak seo Yapılması gerektiğinin farkında değildik isin içine girdikçe e ticaretin o kadar kolay olmadığını anladık. Karşımıza backlink veren seoculardan başkası çıkmadı.Profesyonel bir seo hizmeti de gözümüzü korkutuyor açıkcası yakında sizinle tanışmak istiyorum

 4. Avatar
  Emre Yıldırım 18:30 de 19/05/2019 - Yanıtla

  SEO, gerçektende arama motorlarının algoritmalarına göre değişiklik gösteriyor. Güzel açıklayıcı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

 5. Avatar
  Aysun Kaplan 11:15 de 07/06/2019 - Yanıtla

  Güzel bir paylaşım olmuş. SEO ile ilgili daha fazla bilgi öğrenmek için nasıl bir yol izleyebilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  • Avatar
   Seobil Ekibi 23:20 de 08/06/2019 - Yanıtla

   Nazik yorumunuz için teşekkür ederiz. Temel seviyede SEO hakkında daha fazla bilgi öğrenebilmeniz için SEO Eğitimi sayfamızı incelemenizi öneririz.

 6. Avatar
  Sabiha Doğan 18:18 de 02/09/2019 - Yanıtla

  Çok güzel bir yorumla seoyu tanımlamışsınız. Seonun ne demek olduğunu sanki bir öğretmen edasıyla anlatmışsınız. Çalıştığım kurum seo araştırması yapmam için benden destek istediler. Eğitim sektöründeyim SEO ya biraz ilgi duyduğum birazda istenildiği için araştırmaya başladım. Sayfanız ile karşılaştım. Sitenizi detaylı inceleyip yeni paylaşımlarınızı dikkatlice okuyacağım. Başarılar dilerim.

 7. Avatar
  Efe Onar 22:33 de 02/09/2019 - Yanıtla

  Seo’nun gerçekten günümüzde öneminin eskiye göre daha çok arttığını okuduğum yazılardan görmekteyim. Öneminin yükselmesiyle çok fazla Seo uzmanına olan ihtiyaç artacak gibi görünüyor, işsizliğin yükseldiği Türkiye’de iş bulamayan nitelikli insan gücünün SEO öğrenmesi kolaylıkla iş bulabileceklerini ve akla dayalı bir işle ugraşacaklarını düşünmekteyim. Yazınızı beğendim başarılar diliyorum…

 8. Avatar
  Osman Mevlüt 23:38 de 12/09/2019 - Yanıtla

  Türkiye de en çok kullanılan arama motoru Google SEO üzerine çok güzel ve sıradışı bir içerik hazırlamışsınız. Yazdığınız içerikleri sürekli takip etmekteyim.İşlerimi çok kolaylaştırıyor şimdiden Teşekkürler…

 9. Avatar
  Fikri Akgün 15:07 de 30/09/2019 - Yanıtla

  Google sonuçlarında başarıyı yakalamak bence diğer arama motorlarına göre çok daha önemli çünkü google bir çok mobil cihazda kendi arama sistemini çok iyi oturtmuş. Hatta SEO’nun sadece google için olduğunu düşünüyorum. SEO yapıp okadar masrafa ve ağır işlere girmek sadece bir arama motoru başarısı kazanmak için olması gerçekten çok hazin… Güzel bir yazı elinize sağlık..

 10. Avatar
  Deniz Koç 09:37 de 10/10/2019 - Yanıtla

  SEO hakkında bilmediklerimi öğrendim güzel paylaşım için Teşekkürler.

 11. Avatar
  sevim 11:37 de 17/12/2019 - Yanıtla

  Detaylı harika bir bilgi teşekkür ederiz işime çok yaradı sağolun.

Siz de fikrinizi belirtin